تاریخ انتشار :جمعه ۲۴ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۸
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای طرح تامین اضطراری آب منطقه با هزینه حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان صورت گرفته است.
نگرانی در خصوص تأمین آب منطقه سیستان وجود ندارد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، ظهر امروز محمد کرمی در جلسه دیدار با مطالبه‌گران منطقه سیستان با اشاره به اینکه مردم و مسئولان در صحنه‌ها و شرایط مختلف پای انقلاب اسلامی ایستاده‌اند، اظهار کرد: مسئولان خادم مردم هستند و با تمام توان برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید تفکرات همه جانبه مدنظر همه باشد، بیان داشت: با بروز خشکسالی چندین ساله اشتغال مردم که بر پایه کشاورزی و دامداری بود با مشکلاتی مواجه شده که برای رفع آن باید شغل جایگزین تعریف شود.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: مرز فرصت است ولی مرز فقط برای صادرات کالا نیست، باید بررسی شود چه کالاهای بیشترین صادرات را دارد تا در همین استان تولید شود که این امر سبب توسعه شهرک‌های صنعتی، گسترش کارخانه‌ها، افزایش اشتغال و رونق تولید می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت حوزه تجارت افزود: دسترسی به بازارهای بزرگ دنیا از طریق مرزهای استان از جمله بازار آسیای میانه، آفریقا، هند و چین میتواند سبب رونق تجارت و تبدیل شدن منطقه به یک بازار بزرگ شود.

کرمی تصریح کرد: اقتصاد باید اقتصاد مردم پایه باشد و گرنه موفق نخواهد بود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه طرح ساماندهی سوخت و مسائل مطرح شده پیرامون این موضوع در سطح استان و کشور بر ایجاد اشتغال پایدار در سطح منطقه و استان تاکید کرد.

استاندار به موضوع ریزگردها و اقداماتی که باید در این زمینه در سالها گذشته انجام می‌شد و برنامه ریزی‌های انجام شده نیز اشاره کرد.

وی بیان کرد: برنامه ریزی‌های لازم برای طرح تامین اضطراری آب منطقه صورت گرفته و علاوه بر آن سه طرح انتقال آب دریای عمان با هزینه حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان انتقال آب تهلاب با هزینه حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان و چاه‌های ژرف نیز در حال انجام است.

کرمی با تاکید بر اینکه دشمن تمام تلاشش را برای ایجاد یاس و نا امیدی در سطوح مختلف جامعه انجام می‌دهد، خاطر نشان کرد: هیچ مشکلی نیست که قابل حل نباشد، به فضل الهی و با همت شما و همکاری و همدلی و وحدت همه مشکلات مرتفع خواهد شد.

وی اذعان کرد: ایجاد کارخانه‌های فرآوری مس، ایجاد صنایع تبدیلی و شهرک‌های صنعتی، واردات دام برای فعال کردن مرز و گسترش صنعت فرآوری مواد دامی و کشتارگاهای صنعتی در حال انجام است.

استاندار تصریح کرد: ترانزیت کالا به کشورهای همسایه، فعالیت ۳۵۰ کارگاه در حوزه ساخت جاده از شمال تا جنوب استان، ساخت کریدور شمال به جنوب، ایجاد شرکت‌های مشترک با کشورهای همسایه از جمله اقداماتی است که از ابتدای دولت سیزدهم در استان آغاز شده است.

وی با مخاطب قرار دادن مطالبه گران منطقه از آنها خواست در ایجاد شرکت تعاونی‌های دانش بنیان مشارکت داشته باشند.

کرمی گفت: در زمینه آموزش نسل آینده باید همت کرد و مجموعه آموزش و پرورش مراکز دانشگاهی و مرکز فنی و حرفه‌ای استان برای تربیت نیروی ماهر باید تلاش کنند تا نوجوانان و جوانان بعد از فارع التحصیلی بتواند در زمینه کارآفرینی اقدام کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: همه فرمانداران اختیار تمام در انجام امور و حتی در برگزاری جلسات کشوری دارند.

وی با اشاره به حضور وزیر بهداشت در منطقه و استان بیان کرد: هم در زمینه پیشگیری و هم در زمینه درمان اقدامات لازم تا رسیدن به نتیجه مطلوب باید پیگیری شود.

کرمی با اشاره به طرح‌های نیمه تمام دولت‌های گذشته گفت: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ طرح نیم تمام در سطح استان وجود دارد که برای اتمام آنها بررسی‌های لازم صورت گرفته است و در اکثر شهرهای استان اقدامات لازم برای گاز رسانی در حال انجام است.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcgww9qyak93u4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما