تاریخ انتشار :شنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۰
شهردار زاهدان گفت: کاهش ترافیک در محل استقرار ایستگاه‌های برون‌شهری یکی از طرح‌های مهم شهرداری در رفع معضل ترافیکی است.
بار ترافیکی خیابان‌های زاهدان کاهش می‌یابد
محمدامیر براهویی با اشاره به برنامه این شهرداری بر کاهش ترافیک در سطح شهر زاهدان بیان کرد: بهره‌برداری و بازگشایی طرح‌های ترافیکی شهرداری نقش بسیار مهمی در کاهش بار ترافیک و تسهیل در حمل‌ونقل هسته مرکزی شهر خواهد داشت.
 
وی افزود: بعضی خیابان‌های شهر زاهدان با معضل جدی و چالش روبه‌رشد گره ترافیکی روبه‌روست و این مسئله نارضایتی شهروندان را به همراه داشته است.
 
شهردار زاهدان یکی از معضلات در این زمینه را محل استقرار ایستگاه‌های ببر ون شهری عنوان کرد و ادامه داد: باتوجه‌به استقرار ایستگاه برون شهری زاهدان - خاش در میدان امام علی (ع) و ایجاد ترافیک در این محدوده، طراحی ساخت ایستگاهی در میدان خلیج فارس در دستور کار قرار گرفت که با پیشرفت ۶۵ درصدی مواجه بوده تا از بار ترافیکی خیابان امام علی علیه‌السلام کاسته شود.
 
وی گفت: برای کاهش بار ترافیکی در محدوده ایستگاه برون‌شهری زاهدان - زابل نیز اقدام به طراحی ایستگاهی در قسمت ورودی شهر میدان امام خمینی (ره) کرده‌ایم که ساخت دکه‌های این ایستگاه با پیشرفت تقریباً ۷۰ درصدی مواجه است و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
 
براهویی بیان کرد: ایستگاه برون‌شهری زاهدان به چشمه زیارت هم که در خیابان امیرالمؤمنین (ع) واقع شده و بار ترافیکی را افزایش داده در کنار مجتمع تفریحی براسان ساماندهی شده، کار این پروژه نیز با مشارکت بخش خصوصی پیشرفت ۶۰ درصدی داشته است.
 
وی خاطرنشان کرد: با انجام این اقدامات، ترافیک ایستگاهی کاهش خواهد یافت و به‌زودی شاهد اثرگذاری اجرای این پروژه‌ها در کلان‌شهر زاهدان خواهیم بود.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdcc01qs02bqem8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما