تاریخ انتشار :شنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۴
کارشناس مذهبی گفت: امام رضا (ع) درمان درد آنانی است که با دل‌شکسته و اندوهگین به او پناه می‌برند.
امام رضا (ع) درمان همهٔ دردها است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا رضوانی در گفتگو با خبرنگار زاهد نیوز بیان کرد: عشق و علاقه تمام مردم کشور به امام هشتم باورنکردنی است این علاقه و حب در قلب مردم جای دارد، هر ساله شاهد آن هستیم عاشقان این اختر تابناک در روز شهادتش در مشهدالرضا برای سوگواری حاضر می‌شوند.
 
وی ادامه داد: با اینکه به زیارت این امام بزرگوار می‌رویم؛ ولی باز هم دلتنگ ضریح و حرم ایشان هستیم و اگر مشکل، گرفتاری و مریضی برای ما پیش بیاید اولین فردی که در ذهنمان می‌آید آقا امام رضا علیه‌السلام است.
 
کارشناس مذهبی تشریح کرد: زمانی که دچار گرفتاری و بیماری لاعلاجی می‌شویم تنها پناهگاه ما حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام است و عقیده بر این داریم که امام رضا علیه‌السلام شفا می‌دهد و درمان همه دردها است و واقعاً هم همین‌گونه است کسی را دست‌خالی بیرون نمی‌فرستد و جواب رد به کسی نمی‌دهد.
 
وی با اشاره به خاطرهٔ یکی از زوار امام رضا (ع) افزود: این شخص با کودک خردسال خود به حرم امام رضا (ع) آمده بود و مشغول خواندن زیارت و دعا بود که فرزند خردسال او بی‌قراری می‌کرد و اظهار گرسنگی داشت و بعد از چند بار اظهار گرسنگی فرزند، آن مرد با عصبانیت به فرزند گفت: «این خواسته را از امام رضا (ع) داشته باش» و در کمال ناباوری یکی از خادمان آقا برای آن فرزند غذای حرم را می‌آورد.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضوانی تصریح کرد: این خاطره همواره در ذهن من است که امام رضا علیه‌السلام امام هشتم ما شیعیان آن‌قدر بزرگوار و بخشنده است که به خواسته یک کودک این چنین توجه می‌کند چه رسد به آنانی که با دل‌شکسته و اندوهگین به این امام بزرگوار پناه می‌برند.
 
وی گفت: باید به‌گونه‌ای رفتار کنیم که این عشق، علاقه و محبت به اهل‌بیت و امامانمان در قلب و روح فرزندان و نسل‌های بعد از ما نیز باقی ماند بهترین راهنمای فرزندان پدر و مادر هستند که نحوه تربیت این فرزندان به آنان وابسته است یکی از بهترین شیوه‌های تربیت حضور فرزندان در مجالس عزاداری اهل‌بیت (ع) و حضور در مساجد است حتی اگر با بازیگوشی فرزندان همراه باشد.
 
کارشناس مذهبی اذعان کرد: برای آشناکردن فرزندان با دین و اهل‌بیت پیامبر (ص) باید بااحتیاط و مراقبت رفتار کرد و این را در عمل نشان داد در این آموزش‌ها باید به کرامت و عزت‌نفس فرزندان توجه کرد نوع رفتار و اعمال ما به نسل‌های آینده می‌آموزد که چگونه باید رفتار کنند و سیره تربیتی امام رضا علیه‌السلام یکی از بهترین الگوهای برای تربیت فرزندان است.
 
 
انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcfjmdyew6dvea.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما