تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۱
نوید توسعه و آبادانی با اقدامات دولت سیزدهم؛

آسفالت بزرگ‌ترین راه روستایی بخش پلان در آستانه بهره‌برداری است

آسفالت و بهسازی راه‌های روستایی در بخش پلان، فصل جدیدی از توسعه راه‌ها را در جنوب سیستان و بلوچستان به همراه دارد.
آسفالت بزرگ‌ترین راه روستایی بخش پلان در آستانه بهره‌برداری است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، راه‌های روستایی نقش و جایگاه ویژه‌ای در توسعه مناطق روستایی ایفا می‌کند و یکی از دلایل عقب‌ماندگی روستاها نبود راه مناسب است؛ نداشتن راه و جاده مناسب، دسترسی به امکانات و خدمات موردنیاز را برای مردم سخت می‌کند.

بهبود وضعیت راه‌های روستایی به آبادانی این مناطق که کانون مهم هر جامعه به شمار می‌روند کمک شایانی می‌کند و به‌عنوان رکن مهم توسعه یاد می‌شود.

راه ارتباطی امن و با زیرساخت درست یکی از ضروریاتی است که وجود یک راه ارتباطی مناسب و استاندارد می‌تواند زمینه توسعه گردشگری در مناطق مستعد و همچنین حضور سرمایه‌گذاران را در نقاط  مختلف کشور فراهم می‌کند که اگر در این زمینه کاستی وجود داشته باشد توسعه آن شهر و روستا را با خطر جدی روبرو می‌کند.

دراین‌رابطه نقش راه‌های ارتباطی و جاده‌ها در مناطق روستایی همواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و این مسئله در سیستان و بلوچستان از گذشته‌های دور و نزدیک جزو دغدغه‌های مهم مسئولان به شمار رفته است.
 
پُلّان، یکی از بخش‌های شهرستان چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان است که در سال‌های اخیر با تلاش و همت دولت در حوزه‌های مختلف پیشرفت خوبی داشته که از جمله آنها ارتقای شاخص‌های راه، آب و طرح هادی است که در بخش راه و آسفالت به بهره‌مندی نزدیک می‌شود.

توسعه و عمران و آبادانی روستاها بستگی به توجه دولت دارد که در این زمینه با روی کار آمدن دولت سیزدهم و با نگاه محرومیت‌زدایی و عدالت‌محوری در حوزه آسفالت راه‌های روستایی بخش پلان تلاش زیادی شده و شاخص دسترسی مردم به راه آسفالته افزایش چشمگیری یافته است.

بخش پلان با ۱۱۶ روستا، ۹۸ روستای دارای دهیاری و ۱۰۷ روستای بالای ۲۰ خانوار دارای شورای اسلامی، ۳۵ هزار نفر جمعیت و هشت هزار و ۷۵۰ خانوار و مرکز بخش آن ۲ هزار و ۴۵۰ نفر جمعیت دارد و در فاصله ۷۶ کیلومتری شهر چابهار واقع شده است.
 
 عملیات پروژه قیرپاشی و آسفالت بزرگ‌ترین راه روستایی بخش پلان در حال بهره‌برداری است

محمد شریف بادپا، عضو شورای بخش پلان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: بدون شک احداث هر عملیات عمرانی نیازمند حفظ و نگهداری است و دراین‌رابطه، جاده‌ به لحاظ اهمیت استراتژیکی و تخصیص اعتبارات عمرانی بیش از حد و هزینه‌کردهای زیاد، نیازمند به نگهداری‌های مداوم و به‌روز هستند.
 
وی افزود: عملیات پروژه قیرپاشی و آسفالت بزرگ‌ترین راه روستایی بخش پلان به طول ۹ کیلومتر از محور مجتمع کوهدیم ها به اورعی و لاتیدان آغاز شده است.
 
عضو شورای بخش پلان تصریح کرد: ۵/۵ کیلومتر از این جاده دسترسی روستایی به مرحله بهره‌برداری رسیده و ۳/۵ کیلومتر قیرپاشی شده و چند روز آینده آسفالت خواهد شد.
 
وی ادامه داد: با احداث این مسیر، فاصله بخش پلان با مرکز شهرستان چابهار به طول ۱۵ کیلومتر کاهش پیدا می‌کند.
 
بادپا اذعان کرد: از اقدامات دولت سیزدهم در راستای ارتقای شاخص‌های راه‌های روستایی و اقدامات راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب استان است که پیگیری‌های مستمر نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار چابهار و بخشدار پلان را می‌طلبد.
 
وی با تأکید بر اهمیت ایجاد راه دسترسی مناسب برای روستاها که به‌عنوان بستر ارائه سایر خدمات مهم و موردنیاز روستائیان است، گفت: بهبود وضعیت راه‌های روستایی می‌تواند به آبادانی هر جامعه‌ کمک شایانی کند تا مسیر کشور برای دستیابی به توسعه پایدار هموار شود.

انتهای خبر/ ف https://asrehamoon.ir/vdcamen6649ni01.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما