تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۵
سرپرست اورژانس پیش بیمارستان و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی زابل:

طوفان ۱۳۱۱ نفر را در سیستان راهی بیمارستان کرد

سرپرست اورژانس پیش بیمارستان و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی زابل از ارائه خدمات درمانی به یک هزار و ۳۱۱ بیمار متأثر از پدیده طوفان در سیستان در روزهای اخیر خبر داد.
طوفان ۱۳۱۱ نفر را در سیستان راهی بیمارستان کرد
محمد خلیلی در گفتگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در پی شروع مجدد طوفان شدید گردوخاک در پنج شهرستان منطقه سیستان شامل زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان یک هزار و ۳۱۱ بیمار و مصدوم متأثر از این پدیده از خدمات درمانی و بهداشتی اورژانس‌های پیش بیمارستانی و بیمارستانی و مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی زابل بهره‌مند شدند.
 
وی تصریح کرد: این تعداد مراجعه از ساعت ۱۰ صبح تاریخ ۲۰ شهریورماه جاری تا صبح امروز به اورژانس‌های بیمارستانی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی صورت‌گرفته است.
 
خلیلی بیان کرد: در این بازه زمانی ۱۸۳ نفر از بیماران جهت درمان‌های تخصصی‌تر در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی زابل بستری شدند و تحت‌نظر پزشک قرار گرفتند و یک هزار و ۱۲۸ نفر نیز به‌صورت سرپایی خدمات درمانی را دریافت کردند.
 
سرپرست اورژانس پیش بیمارستان و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: از این تعداد بیماران ۳۸۵ نفر مبتلا به بیماری قلبی، ۵۶۵ نفر مشکل تنفسی، ۲۲۱ نفر مشکل چشمی و ۱۴۰ نفر مصدوم ترافیکی بودند که به دنبال کاهش میدان دید به مراکز درمانی مراجعه کردند.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdcce1qsi2bqem8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما