تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۰
سرپرست پلیس امنیت اقتصادی سیستان و بلوچستان خبر داد:

کشف فرار مالیاتی میلیاردی در زاهدان

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی سیستان و بلوچستان از کشف فرار مالیاتی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون‌ریالی در زاهدان خبر داد.
کشف فرار مالیاتی میلیاردی در زاهدان
به گطارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از پایگاه خبری پلیس، حسینعلی کریمی امین بیان کرد: در پی ارجاع دستور قضایی مبنی بر سوءاستفاده از کارت بازرگانی فردی به هویت معلوم، پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی این پلیس قرار گرفت.
 
وی افزود: در بررسی اسناد و مدارک مشخص گردید مالک کارت بازرگانی در قبال اخذ مبالغی کارت بازرگانی خود را در اختیار دیگران قرار می‌داده که در این راستا مأموران این پلیس با اقدامات تخصصی پلیسی و با همکاری کارشناسان سازمان امور مالیاتی موفق به شناسایی فرار مالياتي متهمین شدند.
 
این مقام انتظامی تصریح کرد: در بررسی اسناد گمرکی و استعلامات به‌عمل‌آمده از اداره دارایی محرز گردید متهم با اجاره کارت بازرگانی اقدام به واردات و ترخیص کالا از بنادر مختلف کشور می‌کرده‌اند.
 
سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان ادامه داد: باتوجه‌به نقص قانون و عدم رعایت تشریفات دقیق گمرکی توسط گمرک و سازمان امور مالیاتی افراد زیادی با سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی دیگران اقدام به فرار مالیاتی نموده‌اند.
 
 کریمی امین در پایان ضمن بیان اینکه کارشناسان مربوطه ارزش این فرار مالیاتی را بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد نمودند، به نقص قانون در دریافت درآمد بر واردات کالا، صدور کارت‌های بازرگانی به افراد فاقد صلاحیت و عدم بررسی دقیق سازمان امور مالیاتی در صدور مفاصاحساب کارت‌های بازرگانی در زمان تمدید آن اشاره کرد.
 
انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdciqpazvt1aqy2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما