تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۳۸
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان:

عملیات ساخت یک هنرستان ۱۲ کلاسه در زاهدان آغاز شد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان از آغاز عملیات ساخت هنرستان ۱۲ کلاسه با اعتبار بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال در زاهدان خبر داد.
عملیات ساخت یک هنرستان ۱۲ کلاسه در زاهدان آغاز شد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، میثم لک زایی از ساخت یک هنرستان ۱۲ کلاسه در زاهدان خبر داد و بیان کرد: این هنرستان با زیر بنای هزار و ۲۸۰ مترمربع بنام شهید احمدی روشن ساخته خواهد شد.
 
وی افزود: به همت دولت سیزدهم سال گذشته ۵۱ هزار دانش‌آموز این استان با افتتاح یک هزار و ۷۲۱ کلاس درس در قالب ۴۲۹ مدرسه از فضای استاندارد آموزشی بهره‌مند شدند.
 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان از افزایش سرانه فضای آموزشی سیستان و بلوچستان از ۳.۳ مترمربع سال ۱۴۰۰ به ۳.۸ مترمربع در سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: با توسعه ساخت‌وساز کلاس‌های درس و جهش اعتبارات دولتی و خیرین، سرانه فضاهای آموزشی در استان امسال به ۳.۸ مترمربع رسیده است.
 
وی ادامه داد: برای بهره‌برداری از ۴۲۹ طرح آموزشی در سال گذشته در سیستان و بلوچستان ۹۶۶ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات دولتی و خیرین هزینه شده است.
 
لک زایی گفت: همچنین از مجموع طرح‌های سال گذشته ۹۷ درصد آموزشی و تنها ۳ درصد ورزشی بوده است.
 
وی ادامه داد: بیشترین مدارس ساخته شده سال گذشته در سیستان و بلوچستان یعنی ۷۶ درصد مربوط به مقطع ابتدایی است همچنین ۷۵ درصد این مدارس در نقاط روستایی استان ساخته شده است.
 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مدرسه‌سازی را از ارکان مهم توسعه و اولین گام برای تحول آموزشی به‌عنوان زیربنای توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی هر جامعه دانست و اظهار کرد: خیران مدرسه‌ساز در تحقق این تحول نقش بسزایی ایفا می‌کنند و مشارکت مردم و خیران مکمل تلاش دولت در حوزه مدرسه‌سازی است.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdccm1qss2bqem8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما