تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۵۸
رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان خبر داد:

عامل تهدید و اخاذی در دام پلیس

رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان از شناسایی و دستگیری عامل تهدید و اخاذی فضای مجازی در شهرستان زاهدان خبر داد.
عامل تهدید و اخاذی در دام پلیس
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از پایگاه خبری پلیس، حسن کیخا بیان کرد: در پی شکایت و مراجعه حضوری مادر و دختری مبنی بر تهدید و اخاذی فردی در بستر فضای مجازی مراتب به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
 
وی ادامه داد: با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی، متهم به هویت‌ معلوم در یکی از محله‌های شهرستان مورد شناسایی و دستگیر که در تحقیقات اولیه، متهم منکر بزه ‌ارتکابی ‌شد ولی پس از روبه‌روشدن با مستندات پلیس، به جرم خود اعتراف کرد.
 
این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم از طریق شبکه‌های اجتماعی با شاکی آشنا شده و پس از جلب‌اعتماد وی به مخاطبین و تصاویر خصوصی وی را دریافت می‌کرده و نهایتاً با تهدید به انتشار اطلاعات و تصاویر، اقدام به اخاذی از وی می‌نمود.
 
وی با بیان اینکه افراد سودجو با ترفندهای مختلف در صدد دستیابی به تصاویر و اطلاعات شخصی شهروندان هستند، افزود: کاربران فضای مجازی تحت هیچ عنوان به افرادی که با وعده‌های مختلف، قصد برقراری ارتباطات اجتماعی با آن‌ها را دارند اعتماد نکنند و اطلاعات و تصاویر شخصی خود را برای آن‌ها ارسال نکنند، چرا که امکان سوءاستفاده افراد فرصت‌طلب از اطلاعات شخصی افراد متصور است.
 
کیخا با بیان اینکه فضای مجازی بالاخص شبکه‌های اجتماعی محل مناسبی برای آشنایی و ارسال آن به افراد غریبه نیست، گفت: کاربران توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.gov.ir با کارشناسان ما در میان بگذارند

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcefx8zxjh8pfi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما