تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۹
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر:

بیت تاریخی رهبری در ایرانشهر مرمت می‌شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر گفت: باهدف توسعه همه‌جانبه بنای تاریخی محل اقامت مقام معظم رهبری در ایرانشهر مرمت خواهد شد.
بیت تاریخی رهبری در ایرانشهر مرمت می‌شود
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط‌عمومی اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر رحمان ریگی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب که در سال ۵۶ توسط رژیم پهلوی به ایرانشهر تبعید شده بودند، به مدت یک سال در این ساختمان که با مصالح بومی خشتی و گلی و معماری سنتی است، سکونت داشتند.
 
وی افزود: در سال ۱۳۷۰ بیت رهبری به‌عنوان یاد بودی از دوران تبعید مقام معظم رهبری به میراث‌فرهنگی اهدا شده است و به‌مرورزمان با مرمت اولیه به موزه قرآن و عترت در ایرانشهر تبدیل شد.
 
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر بیان کرد: همه ساله از سوی علاقه‌مندان به قرآن و عترت و باتوجه‌به واقع‌شدن ایرانشهر در مسیر زاهدان و چابهار و جاذبه‌های گردشگری این شهرستان مسافران و گردشگران زیادی از این مکان دیدن می‌کنند.
 
وی ادامه داد: در این زمینه باتوجه‌به پیگیری‌های سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان مبنی بر بررسی موانع و مشکلات توسعه این بنای تاریخی اداره میراث‌فرهنگی شهرستان این مهم را با اولویت اجرای توسعه فضای فیزیکی و مرمت در دستور کار قرارداد.
 
ریگی تصریح کرد: طرح‌های کارشناسی جهت رفع مشکلات مرمت و نیز راه‌های احیای موزه بیت رهبری مطرح، و مقرر شده تا دستگاه‌های اجرایی شهرستان با تمام ظرفیت در این راستا گام بردارند.
 
وی گفت: اهتمام جدی استاندار و سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حل مشکلات مربوط به ساختمان بیت مقام معظم رهبری نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و همکاری لازم در سطح استان و شهرستان است که اداره میراث‌فرهنگی شهرستان به‌عنوان حلقه واسط آن، وظیفه مهمی بر عهده دارد.
 
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر اذعان کرد: امید است با دستور سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مشکلات مربوط به توسعه و تجهیز موزه قرآن و عترت در سال جاری به حداقل رسیده و موانع موجود در توسعه همه‌جانبه این بنای معنوی رفع شود.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdca0en6o49ni01.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما