تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۲
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خنثی‌کننده توطئه دشمنان است.
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توطئه دشمن را خنثی می‌کند
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، محمد کرمی در نشست هماهنگی اجرای برنامه‌های پاسداشت هفته دفاع مقدس در استان بیان کرد: انجام کارهای جمعی و مشارکت‌های اجتماعی در دوران دفاع مقدس و در شرایط خاص جنگی و زیر بمباران و در خط مقدم جبهه در نوع خودش دارای اهمیت و ارزش بوده و در شرایط دشوار کرونایی نیز همین نوع‌دوستی دوباره تکرار شد که این موضوع نشئت‌گرفته از دین و باورهای اسلامی و دینی ملت بزرگ ایران و رزمندگان ما در هشت سال دوران دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: در جنگ شناختی و ترکیبی، دشمنان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌های جمعی و فضای مجازی قصد اشغال ذهن و به انحراف کشیدن ذهن جوانان و نسل آینده‌ساز جامعه ما را دارند، بنابراین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین ارزش‌های دفاع مقدس دارای اهمیت ویژه‌ای است.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در ادارات و نهادها باید پاسخ شفافی به مراجعان داده شود و همه اقشار جامعه از عملکرد مسئولان رضایت پیدا کنند و یقیناً مشارکت‌دادن مردم در امور به ارتقای شاخص‌های رضایت‌مندی مردم کمک می‌کند.
وی گفت: مقابله با اسلام و ارزش‌های ناب اسلامی و انقلابی در دستور کار دشمنان ایران سربلند بوده و در دوران دفاع مقدس ملت بزرگ ایران در جهت حراست از اصول و ارزش‌های اسلامی به میدان رزم و دفاع و کارزار آمدند و در جبهه حق علیه باطل برای کشور عزت و افتخار کسب کردند.

کرمی ادامه داد: در جبهه مقابله با دشمن باید همه ارکان جامعه و ظرفیت‌های منطقه باید در خط مقدم قرار گیرند و تلاش برای رفع مشکلات خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان و آزادگان سرافراز و خدمت صادقانه و بدون منت به‌عنوان یک اولویت و نیاز اساسی موردتوجه و تأکید است.
 
وی با بیان خاطراتی از جنگ هشت‌ساله تحمیلی و حضور خود در دوران دفاع مقدس، افزود: در خط مقدم جبهه حق علیه باطل دشواری‌های فراوانی متوجه رزمندگان اسلام و شرایط بسیار سخت بود و همه در کنار هم برای عزتمندی اسلام و انقلاب و صیانت از مرزهای میهن تلاش می‌کردند و هم اینک نیز فرزندان ملت بزرگ ایران آماده دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند و در عرصه جنگ ترکیبی و شناختی دشمنان اجرای منویات رهبری و تبیین اهداف فرهنگ ایثار و شهادت می‌تواند، نقشه‌های دشمنان را ناکارآمد و خنثی کند.
 
محمد ناظری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان نیز برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان را تشریح و تصریح کرد: میثاق با لاله‌ها، باهدف غبارروبی و عطرافشانی ۳۵۵ گلزار شهید در سطح استان، با پیام مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) پنج‌شنبه ۵ مهرماه، طرح سپاس و تقدیر از خانواده‌های ۹۶۱ شهید دوران دفاع مقدس در طول این هفته با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران، مشارکت استانداری، فرمانداری و دستگاه‌های اجرایی در سطح استان انجام خواهد شد.
 
این مقام مسئول باتوجه‌به اغتشاشات سال گذشته در استان خاطرنشان کرد: یادواره شهدای امنیت در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های شهدا برای امنیت کشور در پنج مهرماه برگزار می‌شود.
 
 
مردم‌محور، اولویت برگزاری ویژه‌برنامه‌های هفته دفاع مقدس
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان گفت: ویژه‌برنامه‌های هفته دفاع مقدس باهدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین فرهنگ جهاد و دفاع و مقابله با جنگ‌های شناختی و ترکیبی دشمنان به‌صورت مردم‌محور اجرا می‌شوند.

سرتیپ دوم غلامرضا جعفری بیان کرد: در پاسداشت هفته دفاع مقدس و تقارن آن با هفته وحدت تلاش داریم از ظرفیت اقشار مختلف مردم و به‌ویژه فرماندهان و پیشکسوتان جنگ در کمیته‌های ۱۵ گانه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس بهره ببریم.

وی افزود: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری و ورزشی، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، شرکت در نمازهای جمعه و تبیین ارزش‌های دفاع مقدس در مساجد از جمله برنامه‌های در طول این هفته است.

این مقام مسئول ادامه داد: دفاع مقدس، ظرفیت عظیمی برای دفاع از اسلام و تقویت جبهه مقاومت و پایداری و حضوری مؤثر در عرصه مقابله با تهدیدات دشمنان است.


انتهای خبر/ س https://asrehamoon.ir/vdcdjs0ffyt0956.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما