تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۳
سرپرست معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان:

۳ داروخانه متخلف در زاهدان پلمب شد

سرپرست معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان از پلمب ۳ داروخانه متخلف در زاهدان خبر داد.
۳ داروخانه متخلف در زاهدان پلمب شد
ابوالفضل احمدزاده در گفتگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: باتوجه‌به ابلاغ دادستانی کل کشور مبنی بر ایجاد و راه‌اندازی کمیته نظارت بر اقلام دارویی در مراکز استان‌ها به ریاست دادستان‌ها، این مهم با تفویض اختیار از سوی دادستان مرکز استان به معاونت حقوق عامه از ۲ ماه قبل آغاز و این کمیته فعال شد.
 
وی افزود: در همین رابطه در ۱۰ روز گذشته ۱۵ بازدید از داروخانه‌های زاهدان با محوریت حقوق عامه و به‌منظور ارتقای سطح امنیت دارویی مردم انجام شد که ۶ مورد به‌صورت جدی تذکر گرفتند و از سوی دانشگاه علوم پزشکی نیز آموزش‌های لازم ارائه شد تا دیگر شاهد کاستی و کمبودها نباشیم.
 
احمدزاده اظهار کرد: در این میان سه داروخانه نیز به دلیل نداشتن مسئول فنی و شرایط نامناسب نگهداری داروها در انبار، پلمب و از ادامه فعالیت آنها تا زمان رفع نواقص جلوگیری شد.
 
وی تأکید کرد: برخی گزارش‌ها مردمی نیز به این معاونت واصل شده که تعدادی از داروخانه نسبت به احتکار و قاچاق دارو اقدام می‌کنند که به آنها نیز هشدار می‌دهیم در صورت احراز این امر ضمن پلمب داروخانه و تحویل داروهای مکشوفه به تعزیرات حکومتی و نهادهای متولی، برای متصدیان متخلف نیز پرونده‌های کیفری مجزایی تشکیل خواهد شد.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdci3pazwt1aqy2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما