تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۹
رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی سیستان و بلوچستان:

۹۲ هزار نوآموز سیستان و بلوچستانی سنجش شدند

رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی سیستان و بلوچستان گفت: ۹۲ هزار و ۲۰۷ نوآموز این استان و اتباع بیگانه تاکنون از نظر سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی مورد ارزیابی و سنجش قرار گرفتند که شامل بیش از ۹۹ درصد جامعه هدف می‌شود.
۹۲ هزار نوآموز سیستان و بلوچستانی سنجش شدند
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از رابط عمومی اداره آموزش‌وپرورش استثنایی سیستان و بلوچستان ذبیح‌الله اللهی بیان کرد: در سال جاری ۷۱ پایگاه سنجش نوآموزان بدو ورود به مدرسه در سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده بود که همچنان باتوجه‌به جامعه هدف پیش‌بینی‌شده ۹۲ هزار و ۶۳۲ نفری تا پایان شهریورماه جاری این روند باقوت ادامه دارد.
 
وی بیان کرد: در مرحله اول پس از ثبت‌نام دانش‌آموز در مدرسه، خانواده‌ها به پایگاه‌های سنجش معرفی می‌شوند و بر اساس نوبت‌دهی کارسنجش دانش‌آموزان انجام می‌شود.
 
رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی استان ادامه داد: درصورتی‌که در سنجش انجام شده، مشکلی در نوآموزان شناسایی شود، نوآموز به مراکز و پایگاه‌های تخصصی ارجاع خواهد شد.
 
وی بیان کرد: هدف اصلی از سنجش بدو ورود به مدرسه، شناسایی مشکلات جسمانی، بینایی و شنوایی و هوش در نوآموزان و پیشگیری به‌موقع است و از خانواده‌ها خواست تا نسبت به انجام این مهم اهتمام داشته باشند.
 
الهی ادامه داد: در پایگاه سنجش چند عملیات غربالگری نظیر پایش رشد دهان و دندان، قد، وزن، شنوایی و بینایی‌سنجی و آمادگی تحصیلی (سنجش هوش کلامی و غیرکلامی، دیرآموزی و وضعیت یادگیری دانش‌آموز در حد تحصیل مدارس عادی است یا خیر)، انجام که پس از انجام سنجش نوآموز، مجوز تحصیل در مدرسه صادر می‌شود.
 
وی تأکید کرد: همچنین از اول مهرماه نیز در قالب ۳۷ مرکز جامع سراسر استان سنجش نوآموزان ورود به مدارس سال آینده آغاز خواهد شد.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdcjhtevmuqemaz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما