تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۲
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان:

برداشت چین دوم حنا در سیستان و بلوچستان آغاز شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت چین دوم حنا از سطح ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی این استان آغاز شد.
برداشت چین دوم حنا در سیستان و بلوچستان آغاز شد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط‌عمومی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اردشیر شهرکی بیان کرد: شهرستان‌های دلگان، ایرانشهر و بمپور در جنوب سیستان و بلوچستان با داشتن آب‌وهوای مساعد و خاک حاصلخیز از محدود مناطقی در کشور است که محصول حنا در آن هر سال سه چین برداشت می‌شود.
 
وی با بیان اینکه از هر هکتار به طور متوسط ۴  هزار و ۵۰۰ کیلوگرم حنا برداشت می‌شود، افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال در مجموع سه چین؛ ۱۶ هزار و ۱۷۳ تن از این محصول برداشت و به بازارهای مصرف عرضه شود.
 
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: چین اول محصول صنعتی حنا در استان اواخر خرداد، چین دوم اواخر شهریور و چین سوم در آبان برداشت می‌شود.
 
وی با بیان اینکه حنای سیستان و بلوچستان مفتخر به دریافت برچسب ارگانیک محصول شده است، اظهار کرد: از سرمایه‌داران دعوت می‌شود با سرمایه‌گذاری در بخش فراوری و بسته‌بندی حنا زمینه توسعه کشت بیشتر این محصول و در نتیجه زمینه توسعه اقتصادی منطقه را فراهم کنند.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdcdzs0fjyt09j6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما