تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۳
آیتالله سید ابراهیم رئیسی رئیسجمهور ایران در دیدار با رئیس جمهور الجزایر ضمن تأکید بر ضرورت همت مسئولان دو کشور برای ارتقای سطح روابط فی‌مابین، گفت: ایران آماده گسترش روابط با کشورهای همسایه است.
ایران آماده گسترش روابط با کشورهای همسایه است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از راه دانا؛ آیت‌الله رئیسی که به‌منظور شرکت در هفتاد و هشتمین نشست مجمع‌عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفرکرده است، در ادامه برنامه‌های این سفر بعدازظهر دوشنبه به‌وقت محلی با «عبدالمجید تبون» رئیس‌جمهور الجزایر دیدار و گفتگو کرد.

رئیس‌جمهور در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های بسیار خوب ایران و الجزایر بر تلاش مسئولان دو کشور برای ارتقای سطح روابط به‌ویژه در زمینه تعاملات تجاری و اقتصادی تأکید کرد و گفت: ارتقای روابط ایران و الجزایر به دلیل بروز شرایط خاص بیماری کرونا متوقف شده بود که باید باهمت مسئولان دو کشور دوباره این روابط احیا و ارتقا یابد.

آیت‌الله رئیسی فعال‌شدن کمیسیون‌های مشترک دو کشور را در گسترش همکاری‌ها بین ایران و الجزایر مؤثر دانست و ضمن تقدیر از مواضع رئیس‌جمهور الجزایر در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی و همچنین مواضع الجزایر در اتحادیه آفریقا در جلوگیری از نفوذ صهیونیست‌ها، ابراز امیدواری کرد که گسترش همکاری میان دو کشور در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری موجب افزایش همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی فی‌مابین نیز بشود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما برای گسترش روابط با کشورهای همسایه هیچ مشکلی نداریم، دخالت کشورهای غربی به‌ویژه آمریکا را عامل اخلال در روابط کشورهای منطقه دانست.

«عبدالمجید تبون» رئیس‌جمهور الجزایر نیز در این دیدار با اشاره با تاریخچه روابط خوب دو کشور، بر تلاش جدی برای احیا و ارتقای روابط میان ایران و الجزایر تأکید کرد.

تبون با بیان اینکه با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سیاسی، اقتصادی، علمی و پژوهشی جمهوری اسلامی ایران آشنا هستم، مشارکت با ایران در این زمینه‌ها را خواستار شد و گفت: ما می‌دانیم تحریم‌ها ایران را به کشوری قدرتمند تبدیل کرده است و آمادگی داریم روابطمان را با ایران گسترش دهیم.

رئیس‌جمهور الجزایر با تأکید بر حمایت کشورش از حقوق مردم فلسطین در ایجاد کشور مستقل فلسطینی، تقویت روابط کشورهای منطقه و اسلامی را موجب افزایش قدرت این کشورها در مقابله با زورگویی‌ها دانست.

تبون با بیان اینکه کشورهای غربی به دنبال سوءاستفاده از کشورهای منطقه هستند، بر ضرورت مقابله بانفوذ و دخالت کشورهای غربی تأکید کرد و قوی‌شدن را یکی از بهترین راه‌ها برای تحقق این هدف دانست.
 
انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdchzxnzz23n-6d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما