تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۷
فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان:

۱۵٠ هزار مترمربع از اراضی دولتی سراوان رفع تصرف شد

فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از رفع تصرف ۱۵۰ هزار مترمربع از اراضی دولتی شهرگشت سراوان به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال توسط نیروهای یگان‌های حفاظت از اراضی ملی خبر داد.
۱۵٠ هزار مترمربع از اراضی دولتی سراوان رفع تصرف شد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، غلامرضا سراوانی بیان کرد: زمین‌خواران در سنوات گذشته در اراضی گشت سراوان اقدام به تصرف اراضی به‌صورت ساخت خاکریز و چهاردیواری کرده بودند که با پیگیری این اداره کل اراضی دولتی در گستره حدود ۱۵۰ هزار مترمربع رفع تصرف و به حال اولیه بازگردانده شد.
 
وی با قدردانی از همکاری دستگاه قضایی تأکید کرد: تصرف اراضی دولتی به هر بهانه‌ای که صورت‌گرفته باشد نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضایی و محکومیت کیفری و قلع‌وقمع و زیان ناشی از آن برای متصرفان به همراه نخواهد داشت.
 
فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: این اقدام در راستای حفظ حقوق بیت‌المال و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی و دولتی و مبارزه با پدیده زمین‌خواری اجرا شده است.
 
وی گفت: افرادی که در داخل محدوده اراضی ملی و دولتی اقدام به خرید زمین با عناوین مختلف می‌کنند مراقب زمین‌خواران و افراد فرصت‌طلب باشند و قبل از هرگونه معامله از مراجع ذی‌صلاح استعلام کنند.
 
سراوانی خاطرنشان کرد: سامانه ۱۶۵۶ ارتباط مردمی با یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت هرگونه اخبار و گزارش مردمی است.

انتهای خبر/ ف https://asrehamoon.ir/vdcezx8zvjh8pvi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما