تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۱
جانشين فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان خبر داد:

كشف ترياک در مرزهای سيستان و بلوچستان

جانشين فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از كشف ۵۴۰ کيلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان خبر داد.
كشف ترياک در مرزهای سيستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان، جواد رفيعی بیان کرد: در راستای كنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، مرزداران هنگ مرزی سراوان با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی به سرنخ‌هايی از قصد قاچاقچيان برای ورود محموله موادمخدر دست يافتند و با برنامه‌ريزی دقيق عملياتی و تشديد اقدامات کنترلی اين باند قاچاق مواد افيونی را در دستور کار قرار دادند.
 
جانشين مرزبانی استان تصريح کرد: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسيرهای احتمالی تردد قاچاقچيان و همچنين زمان برنامه‌ريزی شده جهت انتقال محموله مواد مخدر به عمق كشور مشخص شد و مرزداران دلاور سيستان و بلوچستان در قالب چندين تيم پوششی و عملياتی با اجراي هدف‌مند كمين منطقه موردنظر را در كنترل خود قرار دادند و با هدايت عملياتی و پشتيبانی اطلاعاتی مرزبانی استان توانستند محموله مواد مخدر را كشف كنند.
 
وی عنوان کرد: سوداگران مرگ به‌محض رويت مأموران، اقدام به تيراندازی کرده که مأموران نيز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتيک عملياتی مناسب مقابله‌به‌مثل کرده و به علت حجم زياد آتش مأموران، قاچاقچيان تاب مقابله نداشته و عرصه را بر خود تنگ ديده با برجاگذاشتن محموله مواد مخدر اقدام به فرار کردند.
 
رفيعی افزود: مرزداران غيور مرزبانی استان سيستان و بلوچستان در اين عمليات مسلحانه موفق شدند ضمن توقيف چهار دستگاه موتورسیکلت و مهار هشت رأس دواب زنده حامل مواد مخدر، مقدار ۵۴۰ کيلوگرم ترياک را کشف کنند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان قسم‌خورده ايران اسلامی بايد بدانند که امروز مرزداران غيور بيش از هر زمانی آمادگی و توان پاسخگويی به هرگونه تجاوز و تعرض به خاک ميهن عزيزمان را دارند و همواره با چشمانی باز، امنيتی مثال‌زدنی را برای امت اسلامی به ارمغان خواهند آورد.
 
انتهای خبر/ ف
  https://asrehamoon.ir/vdchixnzv23n-6d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما