تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۱
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان:

۲۰ هزار کودک سیستان و بلوچستان واکسن سرخک دریافت کردند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: در اجرای کمپین واکسیناسیون تکمیلی سرخک و سرخجه در شهرستان‌های زیرپوشش این دانشگاه تاکنون بیش ۲۰ هزار نفر کودک علیه بیماری سرخک و سرخجه واکسینه شدند.
۲۰ هزار کودک سیستان و بلوچستان واکسن سرخک دریافت کردند
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مهدی زنگنه با بیان اینکه ایمن‌سازی از طریق واکسیناسیون یکی از مؤثرترین مداخلات برای ارتقای سلامت کودکان است، بیان کرد: باتوجه‌به بروز طغیان‌های متعدد بیماری سرخک در کشورهای همسایه استان و در راستای افزایش سطح ایمنی کودکان، طرح واکسیناسیون سرخک و سرخجه برای کودکان ۶ماهه تا زیر یک سال از ۲۱ مردادماه در سیستان و بلوچستان آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد.
 
وی ادامه داد: در طول این مدت، با پیگیری بهورزان و مراقبان سلامت بیش از ۲۴ هزار دُز واکسن سرخک، سرخجه و اوریون نیز برای کودکان واجد شرایطی که به هر دلیلی به‌ویژه در دوران پاندمی کووید ۱۹ از واکسیناسیون روتین جامانده بودند تلقیح گردید.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ضمن تقدیر از کادر بهداشت گفت: از خانواده‌های عزیز درخواست می‌شود درصورتی‌که به هر دلیل واکسیناسیون فرزندشان به تأخیر افتاده است دراسرع‌وقت به نزدیک‌ترین خانه بهداشت، پایگاه سلامت و مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdcj8tev8uqemoz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما