تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۴
جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس نزسا:

کارنامه قرارگاه قدس در زمینه محرومیت‌زدایی درخشان است

جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس نزسا گفت: قرارگاه قدس در زمینه محرومیت‌زدایی کارنامه درخشانی دارد.
کارنامه قرارگاه قدس در زمینه محرومیت‌زدایی درخشان است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، ظهر امروز سردار احمد شفائی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به رویداد ۲۰ شهریور مبنی بر دیدار مردم سیستان و بلوچستان با رهبر معظم انقلاب از دست‌اندرکاران این عملیات بزرگ فرهنگی قدردانی و بیان کرد: باید اهتمام داشته باشیم و ساده از این رویداد گذر نکنیم، و تلاش و پیگیری‌ها را در راستای تحقق فرامین معظم له برای توسعه استان در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود: اصحاب رسانه حلقه اتصال مردم و مسئولان بوده از این جهت باید با مطالبه‌گری پیوسته و پیگیری‌های فرامین رهبر معظم انقلاب را در یک‌زمان مشخص عملیاتی کند تا شاهد توسعه و تغییر چهره استان باشیم.

این مقام مسئول با اشاره به تشکیل گروه بحرانی توسط آمریکایی‌ها که رهبر معظم انقلاب نیز بدان اشاره کردند، تصریح کرد: این مهم واقعیت بوده دشمن به دنبال شناسایی نقاط بحران و فعال‌کردن آن بویژه در سیستان و بلوچستان است که اگر غفلت کنیم دشمن از این نقاط بحران‌ساز به نفع خود بهره‌گیری می‌کند.

وی اذعان کرد: باید بدانیم که مردم شریف استحقاق خدمت را دارند باید نوکری آنها را کرده و با تمام عِده و عُده در تنگه احد به وظیفه خود عمل کنیم.

۱۵۰ مدرسه توسط قرارگاه قدس در سیستان و بلوچستان ساخته شد

شفائی همچنین بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باهدف رفع محرومیت در استان اقدام به ساخت ۱۵۰ مدرسه در قالب ۵۵۰ کلاس درس کرده است.

وی ادامه داد: اکثر این مدارس در نقاط دورافتاده استان و نقاطی که حمل مصالح سخت بوده صورت‌گرفته است.

وی تصریح کرد: از سال ۸۸ که مسئولیت امنیت پایدار به نیروی زمین سپاه پاسداران در استان محول شد تا کنون ۱۳ هزار و ۵۸۱ پروژه عمرانی در عرصه‌های زیرساخت روستایی، مسکن، اشتغال، کشاورزی آموزشی تقدیم مردم سیستان و بلوچستان شده است.

شفائی اظهار کرد: قرارگاه قدس جنوب شرق کشور در حوزه خدمات اجتماعی که بسیار مهم بود بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار خدمت شامل اهدای جهیزیه، بسته‌های معیشتی، لوازم‌التحریر و خدمات درمانی را در اقصی‌نقاط استان انجام داده است.

فرمانده سپاه سلمان استان نیز در خصوص راه‌اندازی بیمارستان‌های تخصصی و فوق‌تخصصی صحرایی در سطح استان گفت: به همت قرارگاه قدس تا کنون ۵۸ بیمارستان صحرایی را در سطح استان فعال و به مردم خدمانت درمانی و بهداشتی ارائه شد.

وی با اشاره به جهاد آب‌رسانی در سطح روستاهای استان افزود: در حوزه جهاد آبرسانی دولت سیزدهم ۱۰ هزار روستا را هدف‌گذاری کرده است که از این تعداد در فاز اول هزار و ۷۵۱ روستا را مجموعه قرارگاه قدس پذیرفته است.

شفائی ادامه داد: در این حوزه تا کنون ۲۰۰ روستا در بحث جهاد آب‌رسانی توسط قرارگاه انجام شده است و بیش از هزار کیلومتر شبکه توزیع و خط انتقال نیز دنبال شده است.

وی افزود: مصمم هستیم به فضل الهی در ادامه تعهدی که داریم قریب ۲ هزار روستاهای استان را در بازده زمانی ۳ساله بحث آب و شبکه آب‌رسانی و خط انتقال و منابع آبی را حل کینم.

این مقام مسئول افزود: در بحث حفظ آب موجود در چاه نیمه‌ها از نیمه دوم ۱۴۰۰ تا کنون بیش از ۱۸۰ میلیون مترمکعب آب را از چاه نیمه چهار و شماره ۲ که امکان برداشت نبود را جابه‌جا کردیم.

وی ادامه داد: خط انتقال تهلاب که یکی از پروژه‌های ملی آب زاهدان و زابل است و سپاه ورود کرده است امیدواریم در بازده زمانی قابل‌قبولی به سرانجام برسانیم.

احداث ۲ هزار و ۹۰۰ پروژه ساخت منازل محرومین در سیستان و بلوچستان

جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس نزسا همچنین در حوزه ساخت مسکن محرومین افزود: قرارگاه قدس در این زمینه تا کنون ۲ هزار و ۹۰۰ پروژه که بیشتر ساخت منازل محرومین بوده است را احداث و تحویل داده است.

فرمانده سپاه سلمان استان همچنین در حوزه کشاورزی از انجام ۴ هزار و ۵۵۱ پروژه در سطح استان خبر داد و بیان کرد: این پروژه‌ها در حوزه لایروبی قنوات، حفر چاهک‌ها، تسطیح زمین‌های کشاورزی، احداث هوتک و احداث و مرمت گلخانه بوده است.

وی تصریح کرد: در بخش اشتغال در حوزه کارگاه‌های تولیدی صنایع‌دستی و پرورش شترمرغ و بلدرچین ۹۴۷ پروژه انجام که خروجی اشتغال آنها ۲ هزار نفر بوده است.

شفائی خاطرنشان کرد: در هفته جاری که هم‌زمان با هفته دفاع مقدس است ۷۰۰ پروژه عمرانی با ۸۸ هزار خدمت اجتماعی را تقدیم مردم استان خواهیم کرد.

جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس نزسا همچنین از بهره‌برداری ۲ هزار و ۵۱۳ پروژه که از گذشته در سطح استان آغاز شده است در نیمه اول مهرماه جاری خبر داد.

۹ هزار و ۷۹۶ برنامه در هفته دفاع مقدس در سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد

شفائی همچنین بیان کرد: در هفته دفاع مقدس افتتاح ۲۸ باب مدرسه، توزیع ۳۲ هزار و ۵۰۰ سری لوازم و التحریر و افتتاح ۲ باب مسجد در سطح استان توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام می‌شود.

وی افزود: همچنین در هفته دفاع مقدس ۱۷ برنامه‌محوری قبل از شروع هفته، ۷۶ برنامه در طول هفته و ۴ برنامه بعد از هفته دفاع مقدس در استان برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه سلمان تصریح کرد: در مجموع ۹ هزار و ۷۹۶ برنامه در سطح حوزه‌های مقاومت در سطح استان برگزار می‌شود.

انتهای خبر/ س https://asrehamoon.ir/vdcb5fb8arhb0wp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما