تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۲
فرمانده مرزبانی فراجا از كشف بيش از دو تن انواع مواد مخدر توسط مرزداران غيور استان سیستان و بلوچستان طی چند رشته عمليات مسلحانه در مرزهای جنوب شرق خبر داد.
كشف ۲ تن مواد افیونی در مرزهای سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از فرماندهی مرزبانی سیستان و بلوچستان، احمدعلی گودرزی بیان کرد: در راستای كنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به حريم ايران اسلامی، مرزداران استان سیستان و بلوچستان با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی، طی چند رشته عملیات به سرنخ‌هايی از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچيان مواد مخدر برای ورود به خاک كشور دست يافتند و با برنامه‌ريزی دقيق عملياتی، تشديد اقدامات کنترلی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسيرهای تردد قاچاقچيان مشخص شد و مرزداران دلاور استان سیستان و بلوچستان در قالب چندين تيم پوششی و عملياتی با استقرار كمين‌های هدف‌مند و اجرای طرح مهار، مناطق موردنظر را در كنترل خود قرار دادند و موفق شدند، طی این چند رشته عملیات محموله مواد مخدر را كشف كنند.

فرمانده مرزبانی فراجا تصریح كرد: قاچاقچيان كه قصد داشتند در فرصتی مناسب مواد مخدر را وارد كشور كنند در اين امر ناكام ماندند و مرزداران موفق شدند طی پنج عمليات مسلحانه متفاوت در درگيری با سوداگران مرگ، ضمن دستگيری دو نفر قاچاقچی، دو دستگاه خودرو، يک دستگاه كاميون ترانزيتی، چهار دستگاه موتورسیکلت، مهار هشت رأس دواب زنده، مقدار دو تن و ۳۷۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر شامل؛ يک تن و ۶۷۲ كيلوگرم ترياک و ۷۵۴ كيلوگرم شيشه به همراه يک دستگاه بيسيم دستی را كشف كنند.

گودرزی در پايان از همكاری خوب نهادهای امنيتی و اطلاعاتی و همچنين مرزنشينان عزيز با مجموعه مرزبانی و نقش مؤثر آنان در برقراری امنيت پايدار و كنترل مرزهای سيستان و بلوچستان قدردانی كرد.

انتهای خبر/
 
  https://asrehamoon.ir/vdcfjmdyvw6dvca.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما