تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۰
با فرارسیدن ماه مهر ۹۲ هزار کلاس‌اولی در سیستان و بلوچستان اولین روز مدرسه را تجربه کردند.
حضور ۹۲ هزار کلاس‌اولی در سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، آغاز سال تحصیلی جدید و کلاس اول یکی از همان مناسبت‌هایی است که در طول تاریخ زندگی هر فردی به‌عنوان به‌یادماندنی‌ترین اتفاق ثبت شده است.

در سیستان و بلوچستان امسال ۹۲ هزار نوآموز پایه اول ابتدایی وارد مدرسه می‌شوند و اولین خاطرات ورود به مدرسه را در تاریخ زندگی خود ثبت می‌کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان در آیین جشن شکوفه‌ها ضمن تبریک پیشاپیش آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بیان کرد: بر اساس برنامه هر ساله آموزش‌وپرورش، نوآموزان پایه اول ابتدایی قبل از شروع رسمی سال تحصیلی، آغاز فرایند تعلیم‌وتربیت و پانهادن در فضای پرشورونشاط و صمیمی مدرسه را با برگزاری مراسمی کودکانه، جشن گرفته و به ابراز خوشحالی و شادمانی می‌پردازند.

وی افزود: مدارس ابتدایی سیستان و بلوچستان امروز به استقبال بیش از ۹۲ هزار نوآموز پایه اول ابتدایی رفتند.

بروشکی با تأکید بر ضرورت ایجاد نشاط و شادی در مدارس به‌ویژه دوره ابتدایی، تصریح کرد: نگاه به دوره ابتدایی باید نگاهی عمیق و بنیادی باشد.

بروشکی ادامه داد: آنچه در عرصه تعلیم و تربیت و در مقاطع مختلف تحصیلی اتفاق می‌افتد، ریشه و بنیاد آن از دوره ابتدایی شکل می گیرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بیان کرد: مشارکت و همراهی خانواده‌ها و اولیای دانش‌آموزان با اهداف و برنامه‌های جاری مدارس بسیار مهم و حائز اهمیت است و این تعامل دوسویه، تسهیل‌کننده فرایند یاددهی یادگیری خواهد بود.

بروشکی گفت: کشور قوی در گرو آموزش‌وپرورش قوی است و هر کس به آینده ایران اسلامی دل دارد باید به آموزش‌وپرورش و دستگاه تعلیم‌وتربیت کمک نماید.

وی خاطرنشان کرد: سلامت رفتاری و روانی دانش‌آموزان برای تحقق اهداف نظام آموزشی یک ضرورت است و باید تلاش کنیم تربیت دینی، اسلامی و اخلاقی فرزندانمان در عرصه تعلیم‌وتربیت بهتر از گذشته رقم خورد.

انتهای خبر/ س https://asrehamoon.ir/vdcjitevhuqemoz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما