تاریخ انتشار :پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۶
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان:

امتیاز طرح نهضت ملی مسکن قابلیت خریدوفروش ندارد

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: مبادرت به خریدوفروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن ممنوع و فاقد وجاهت قانونی است.
امتیاز طرح نهضت ملی مسکن قابلیت خریدوفروش ندارد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، ابوالفضل مهدیار بیان کرد: یکی از اهداف اجرای طرح نهضت ملی مسکن، بسترسازی و فراهم‌آوردن زمینه رونق تولید در حوزه مسکن و ساختمان و تعادل در عرضه و تقاضای مسکن بوده است. 
 
وی افزود: همچنین این طرح در جهت کاهش معضلات تأمین مسکن برای متقاضیان واقعی با در اختیار گذاشتن زمین رایگان برای واحدها اجرایی شده است، بنابراین مردم نباید اجازه دهند که فرصت‌طلبان با خریدوفروش امتیاز در این طرح اخلال ایجاد کنند. 
 
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه برخی افراد به‌صورت وکالتی اقدام به خریدوفروش امتیاز مسکن ملی می‌کنند، گفت: مبادرت به خریدوفروش واحدهای مسکن ملی به استناد برگه تأییدیه سامانه نهضت ملی مسکن فاقد وجاهت قانونی است. 
 
وی تأکید کرد: این اقدام علاوه بر لغو امتیاز متقاضی، برخورد قانونی از طریق مراجع قضایی با دفاتر ثبت‌اسناد و مشاورین املاک که در این فعالیت مشارکت دارند را به همراه دارد. 
 
مهدیار افزود: اقدام به خریدوفروش غیرقانونی امتیاز طرح اقدام ملی مسکن، باتوجه‌به ناآگاهی برخی خریداران امتیازها و نیز عدم انجام فرایند انتخاب واحد و انعقاد قرارداد واگذاری، منجر به سوءاستفاده و تضییع حقوق خریداران امتیازها و در نهایت درگیری پروژه‌ها با پرونده‌های حقوقی و قضایی ناشی از این تخلفات و جرایم خواهد شد. 
 
وی خاطرنشان کرد: هرگونه خریدوفروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن و سایر طرح‌های حمایتی تأمین مسکن وزارت راه و شهرسازی از طریق ثبت‌نام‌کنندگان در طرح‌ها، مشاورین املاک، افراد و طرق مختلف ممنوع بوده و می‌تواند منجر به ابطال ثبت‌نام اولیه و حذف از طرح‌ها و پروژه‌ها شود.

انتهای خبر/ ف
  https://asrehamoon.ir/vdcjvtev8uqemhz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما