تاریخ انتشار :جمعه ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۴۷
دبیر شورای عالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی کشور:

رفع مشکل آب ساکنین مناطق آزاد اولویت اصلی است

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی کشور گفت: در مناطقی مانند منطقه آزاد چابهار که مشکل آب وجود دارد برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌های خوبی جهت رفع مشکلات آبی مردم شده است.
رفع مشکل آب ساکنین مناطق آزاد اولویت اصلی است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حجت‌الله عبدالمالکی در حاشیه افتتاح پروژه آبرسانی روستای تیس بیان کرد: در دولت سیزدهم مناطق آزاد دو راهبرد اصلی را دنبال می‌کنند راهبرد اصلی اول جهانی کردن مناطق آزاد و راهبرد اصلی دوم مردمی‌کردن مناطق آزاد است.

وی با بیان اینکه در بعد جهانی‌سازی در مناطق آزاد جمهوری اسلامی ایران اتفاقات بسیار خوبی افتاده که شما اخبار آن را می‌بینید و می‌شنوید، تصریح کرد: مناطق آزاد ایران به‌عنوان بخش پیشرو اقتصادی ایران در دنیا معرفی می‌شود و دولت‌ها، مسئولین اقتصادی کشورها و سرمایه‌گذاران و فعالین اقتصادی کشورهای مختلف استقبال خوبی نسبت به همکاری با مناطق آزاد نشان دادند.

عبدالمالکی افزود: در بعد مردمی‌کردن مناطق آزاد ما سه گروه مردم را مورد هدف قرار دادیم و خواهان آن هستیم که رضایت آنان را جلب کنیم یکی از این گروه مردمانی هستند که در مناطق آزاد زندگی می‌کنند و این بر مدیران مناطق آزاد تکلیف است و در شورای‌عالی نیز تصویب شده که حداکثر تلاششان را برای رفاه مردمی که در مناطق آزاد زندگی می‌کنند و در آنجا حضور دارند انجام دهند.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی کشور بیان کرد: در چابهار، باکو، ارس و قشم جمعیت‌هایی تحت پوشش مناطق آزاد هستند و پروژه‌هایی برای این مردم وجود دارد که به‌خوبی پیش می‌رود.

عبدالمالکی تصریح کرد: سال گذشته بر اساس شاخص‌های رسمی سرعت پروژه‌های عمرانی دوبرابر شده و می‌توانم بگویم شاید موفق‌ترین منطقه ما از بین هفت منطقه موجود در طول دو‌ساله دولت سیزدهم از نظر سرعت اجرای طرح‌های عمرانی که نفعش به همه مردم می‌رسد منطقه آزاد چابهار است.

وی با بیان اینکه مسئله آب طبیعتاً اولویت شماره یک ما است، ادامه داد: دو یا سه منطقه آزاد از نظر آب، تنش آبی دارند و مشکل جدی آب دارند که یکی از آنها چابهار است که الحمدلله از نظر زیرساخت‌های تأمین آب و از جهت تأمین خود ماده آب در چابهار برنامه خوبی در حال دنبال است و مناطق دیگری که مثل قشم این مشکل را دارند به جد در حال پیگیری هستند.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی کشور گفت: باید گفت که این زیرساخت با زحمات دوساله عزیزان در منطقه آزاد ایجاد شده منطقه آزاد تمام تلاش خود را می‌کند تا نگرانی مردم را از تنش آبی کاهش دهد که باهمت آبفای استان سیستان و بلوچستان و بقیه بخش‌ها این امر محقق می‌شود.

عبدالمالکی اظهار کرد: در زمینه انتقال آب‌های آزاد و آب‌شیرین‌کن‌ها منطقه آزاد فعال است و خطی که از کنارک به این سمت قرار است لوله‌گذاری و آبرسانی شود تمایل به مشارکت و همکاری دارد تا این امر هرچه سریع‌تر محقق شود.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdca6en6e49nio1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما