تاریخ انتشار :پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۸
استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه نباید با خام‌فروشی معادن استان را هدر داد، گفت: شرط بهره‌برداری از معادن ایجاد صنایع تبدیلی در مجاورت آنهاست.
ایجاد صنایع تبدیلی؛ شرط بهره‌برداری از معادن سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، محمد کرمی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید سرزده از سرپرستی بانک تجارت سیستان و بلوچستان اظهار کرد: باید تعاونی‌ها و شرکت‌های دانش بیان ایجاد شود تا آورده‌ها در بخش‌های مختلف افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های معدنی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: باید در کنار هر یک از این معادن استان صنایع تبدیلی ایجاد شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: شرط بهره‌برداری از معادن ایجاد صنایع تبدیلی است بنابراین نباید خام فروشی در این استان انجام شود.

وی ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیانی که هم اکنون در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان وجود دارند و به بلوغ رسیده‌اند باید از پارک خارج شوند.

کرمی خاطرنشان کرد: بخش مسکن یکی از مهمترین اولویت‌های دولت سیزدهم بوده که با به نتیجه رسیدن آن دغدغه بسیاری از خانواده‌ها برطرف می‌شود.

وی اذعان کرد: تاکنون ۹۰۰ مجوز مرغداری در سیستان و بلوچستان صادر شده، باید این استان در حوزه مرغ خودکفا شود و به سمت ایجاد صنایع تبدیلی برود.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: همچنین شهرک سلامت در استان طراحی شده تا بتوانیم خدمات پزشکی را در همین منطقه ارائه دهیم.

وی تاکید کرد: باید تجارت و صادرات پایدار را در منطقه ایجاد، و از روش‌های نوین نیز در این زمینه بهره‌گیری کنیم.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdchixnzw23n-wd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما