تاریخ انتشار :شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۰
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان خبر داد:

 برگزاری رویداد ملی «رُحَما» در پایتخت وحدت اسلامی

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: هم‌زمان با هفته وحدت همایش «رُحَما» باهدف معرفی زاهدان به‌عنوان پایتخت وحدت اسلامی برگزار می‌شود.
 برگزاری رویداد ملی «رُحَما» در  پایتخت وحدت اسلامی
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از زاهد نیوز، مصطفی سیاسر در نشست خبری رویداد ملی «رُحَما» که در سالن جلسات حوزه هنری سیستان و بلوچستان با حضور شهردار زاهدان برگزار شد، بیان کرد: رویداد فوق یک رویداد تجسمی باهدف هویت بصری و تجسمی بخشیدن به سیستان و بلوچستان به‌عنوان مظهر وحدت اسلامی و همچنین زاهدان به‌عنوان پایتخت وحدت اسلامی طراحی و برگزار می‌شود.
 
وی افزود: شهر زاهدان پایتخت وحدت اسلامی بوده و این مهم برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری و نشان‌دهنده شناخت کامل ایشان از سیستان و بلوچستان است؛ در استانی زندگی می‌کنیم که ویژگی‌های مهمی دارد یکی از آنها وحدت اسلامی هست.
 
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان ادامه داد: اولین دوره این رویداد «رُحَما» سال ۱۴۰۰ در رشته طراحی و پوستر با حضور ۳۰ گرافیست از استان‌های سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی برگزار شد که در این مرحله ۴۰ پوستر مورداستفاده و بهره‌برداری قرار گرفت.
 
وی اظهار کرد: این رویداد هر ۲ سال یک‌بار برگزار می‌شود و امسال نیز به‌صورت ملی با حضور ۳۰ طراح گرافیست از کل کشور به میزبانی زاهدان برگزار خواهد شد.
 
سیاسرگفت: رویداد «رُحَما» در ۲ مرحله طراحی شده که نوبت اول آن از سوم تا پنج مهرماه در محل موزه منطقه جنوب شرق و مرحله دوم که اجرا است از پنجم تا ۱۱ مهرماه در سطح شهر زاهدان به اجرا در می‌آید.
 
مردم سیستان و بلوچستان پرچم‌دار وحدت و همبستگی
 
محمد امیر براهویی، شهردار زاهدان در ادامه این جلسه با بیان اینکه مردم سیستان و بلوچستان پرچم‌دار وحدت و همبستگی هستند، گفت: وحدت مهم‌ترین راهبرد در استان به شمار می‌رود، و شهر زاهدان به‌عنوان پایتخت وحدت اسلامی همواره موردتوجه است.
 
براهویی بیان کرد: سیستان و بلوچستان پرچم‌دار وحدت اسلامی ایران بوده، نیاز است این پرچم وحدت را در استان برافراشته نگه داشته و زاهدان را به‌عنوان نماد وحدت اسلامی به همگان معرفی کنیم.
 
وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین ابزارهای هویت‌بخشی و برند بخشی موضوع هنر است که برگزاری رویداد ملی «رُحَما» ظرفیتی برای اثربخشی و معرفی زاهدان در سطح ملی و محلی است.
 
این مسئول افزود: استفاده از المان‌ها، نمادها و نقش‌نگاره‌ها برای بیان وحدت، معرفی بخشی و هویت‌بخشی به شهر زاهدان حائز اهمیت است، در این زمینه برنامه‌هایی در سطح شهر شروع شده که نصب المان وحدت و نام‌گذاری یک پارک و میدان به این نام از جمله آنهاست.
 
وی اظهار کرد: این رویداد با این هدف انجام شده که مهمانان و گردشگرانی که وارد شهر زاهدان می‌شوند با دیدن نمادها و المان‌های وحدتی، سیستان و بلوچستان را بشناسند که در این زمینه از ظرفیت هنرمندان در رویداد فوق استفاده خواهیم کرد تا هدف‌مند و هوشمندانه کار را پیش ببریم و المان‌ها، نقاشی دیوارها و پوسترهایی مناسبتی با محوریت وحدت داشته باشیم.
 
براهویی با تأکید بر این مطلب که برگزاری رویداد ملی «رُحَما» را به فال نیک گرفته و برای زیباسازی، فضاسازی و توسعه برند شهر زاهدان از آن استفاده خواهیم کرد، گفت: در مرحله دوم رویداد قرار است پنج طرح تا مدت زمانی که هنرمندان در سطح شهر زاهدان حضور دارند به اجرا درآید و مابقی تولیدات برای نقاشی دیواره‌ها در مناسبت‌های آینده در دستور کار قرار گیرند.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdcguw9qwak93y4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما