تاریخ انتشار :يکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۳
عملیات اجرایی هفت طرح روبنایی به همراه آماده‌سازی بیش از ۱۴ هکتار از سایت‌های آرمان‌شهر و تفتان شهر نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان با اعتبار ۱۰۷ میلیارد تومان آغاز شد.
اجرای ۷ طرح روبنایی در سایت‌های نهضت ملی مسکن زاهدان آغاز شد
 به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه عملیات اجرایی هفت طرح روبنایی در سایت‌های نهضت ملی مسکن زاهدان بیان کرد: برای ارتقای کیفیت زندگی مردم استان در طرح‌های نهضت ملی مسکن تلاش شده خدمات زیر بنایی را آن‌گونه که مردم شایسته آن هستند تکمیل و در اختیار آنها قرار دهیم.
 
محمد کرمی افزود: در این راستا امروز در سایت آرمان‌شهر و تفتان شهر زاهدان که در آنها بیش از ۱۱ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است عملیات ساخت چهار باب مدرسه، ۲ کلانتری و یک مرکز بهداشت به همراه عملیات آماده‌سازی ۱۴.۶ هکتار از این سایت‌ها از محل اعتبارات صندوق ملی مسکن و توسط اداره کل راه و شهرسازی استان آغاز شد.
 
وی خصوص خدمات شهری طرح نهضت ملی مسکن شامل فضاهای آموزشی، ورزشی، فرهنگی و درمانی در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در تمامی سایت‌های طرح نهضت ملی مسکن استان سطوح خدماتی بر روی نقشه‌ها به‌صورت تفکیکی دیده شده و براین‌اساس زمین از سوی ادارات کل راه و شهرسازی به دستگاه مربوطه تحویل داده می‌شود تا اقدام به ساخت خدمات شهری کنند.
 
استاندار لازمه خدمت‌رسانی مناسب به شهروندان ساکن در سایت‌های طرح نهضت ملی مسکن را تأمین زیرساخت‌های آن و ارائه امکانات موردنیاز آنها عنوان کرد و گفت: رویکرد دولت در تسریع خدمات‌رسانی به واحدها و تکمیل پروژه‌های نهضت ملی مسکن، موجب شتاب بیشتری در ساخت‌وساز شده که در نهایت تحویل سریع‌تر واحدها را به دنبال خواهد داشت.
 
وی افزود: براین‌اساس، همکاری همه دستگاه‌های مرتبط در ارائه خدمات زیربنایی و روبنایی و رسیدن به نتایج مطلوب بسیار مؤثر است.
کرمی تأکید کرد: نقشه راه ترسیم شده در سیستان و بلوچستان به‌درستی انجام شده و امیدوارم با اجرای طرح نهضت ملی مسکن رشد قابل‌قبولی در بخش مسکن داشته باشیم.
 
گفتنی است؛ تاکنون برای ساخت ۳۳ هزار و ۵۰۶ واحد طرح نهضت ملی مسکن در مناطق شهری و روستایی استان سیستان و بلوچستان پروانه ساختمانی صادر شده است.

در حال حاضر متوسط پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن این استان به ۴۷ درصد رسیده که اشتغال ۳۴ هزار و ۷۱۵ نفر را به همراه داشته است.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdca0en6049nio1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما