تاریخ انتشار :يکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۳
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذار طرح‌ها، برنامه‌ها و ظرفیت خود را برای سرمایه‌گذاری در استان همراه سوابقی کاری ارائه نمایند.
 شرکت‌های سرمایه‌گذار برای فعالیت در سیستان و بلوچستان برنامه داشته باشند
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط‌عمومی استانداری سیستان و بلوچستان محمد کرمی در جلسه با تعدادی از سرمایه‌گذاران استان بیان کرد: برخی از سرمایه‌گذاران با آگاهی از امکانات و ظرفیت‌های این منطقه تصمیم به سرمایه‌گذاری می‌نمایند، حتی زمین‌های مستعد و نوع خاک را بررسی کرده بودند.
 
وی افزود: سواحل مکران؛ گلخانه‌های طبیعی هستند و در این منطقه باغ‌های موز، انبه، پاپایا و نارگیل درحال‌توسعه و گسترش است.
 
استاندار با تأکید بر عدم حضور شرکت‌ها بدون مطالعه و بررسی تصریح کرد: شرکت‌های سرمایه‌گذار باید سوابق کاری متناسب داشته باشند.
 
وی با اشاره به شرایط واگذاری زمین به شرکت‌های سرمایه‌گذار افزود: به دلیل عدم بهره‌برداری برخی شرکت‌ها از معادن و زمین‌هایی که در اختیار دارند، در نظر داریم پروانه‌های اعطایی را باطل و زمین‌ها و پهنه‌ها بازپس‌گیری شود.
 
 کرمی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان منطقه مستعدی برای حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است اذعان کرد: این استان منطقه گسترده‌ای است که هم آب‌وخاک و شرایط لازم برای احداث گلخانه‌ها را داراست.
 
وی گفت: مراکز مطالعات کشاورزی که در سطح استان وجود دارند قبل از آغاز پروژه‌های گلخانه‌ای بررسی‌های مربوط به خاک، نوع کشت و... جهت بهره‌وری بیشتر از امکانات مورد بررسی قرار دهد.
 
انتهای خبر/ س
 
 
  https://asrehamoon.ir/vdcg7w9qxak93y4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما