تاریخ انتشار :يکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۴
وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

خنثی‌سازی ۳۰ انفجار هم‌زمان در تهران

وزارت اطلاعات در اطلاعیه از خنثی‌سازی ۳۰ انفجار هم‌زمان در تهران و بازداشت ۲۸ تروریست توسط سربازان گمنام امام‌زمان (عج) خبر داد.
خنثی‌سازی ۳۰ انفجار هم‌زمان در تهران
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، وزارت اطلاعات در اطلاعیه از خنثی‌سازی ۳۰ انفجار هم‌زمان در تهران و بازداشت ۲۸ تروریست توسط سربازان گمنام امام‌زمان (عج) خبر داد.
 
در این اطلاعیه آمده است؛
 
با عرض تسلیت شهادت جان‌سوز حضرت امام حسن عسکری (ع) و با گرامیداشت یاد و خاطرهٔ حماسهٔ عظیم دفاع مقدس و درودی از سویدای جان بر حماسه‌سازان غیور و شهیدان خدایی و جانبازان نستوه، و بر مقتدای آن تاریخ‌سازان، حضرت امام خمینی (ره)، به استحضار ملت شریف ایران می‌رساند که دانش‌آموختگان مکتب دفاع مقدس و سربازان جبههٔ گمنامی، با عنایات حضرت ولیعصر عج الله تعالی فرجه الشریف، توطئهٔ سَبُعانه‌ی انجام ۳۰ انفجار تروریستیِ هم‌زمان در مراکز پرجمعیت تهران را کشف، خنثی‌سازی و تمامی عوامل آن را دستگیر کردند.
 
 انفجارهای موردبحث باهدف شکستن اقتدار امنیتی و ارائهٔ تصویری بی‌ثبات از کشور، ایجاد یأس و هراس در جامعه و تحریک به بلوا و اعتراض، دقیقاً برای مقطع سالگرد اغتشاشات سال گذشته برنامه‌ریزی شده بودند.
 
 جان‌برکفان بی‌نام‌ونشان ایران اسلامی در روزهای اخیر طی سلسله عملیاتی هم‌زمان در استان‌های تهران، البرز و آذربایجان غربی، چندین پایگاه و خانهٔ تیمی تروریست‌ها را مورد حمله قرار داده و ۲۸ نفر از اعضای شبکهٔ تروریستی مذکور را بازداشت کردند. این عناصر، وابسته به گروهک جنایت‌پیشهٔ داعش بوده و تعدادی از آنها سابقهٔ همراهی با تکفیری‌ها در سوریه یا حضور در افغانستان، پاکستان و اقلیم کردستانِ عراق را دارا هستند.
 
به‌رغم داعشی بودن عوامل دستگیر شده، مدل طراحی این عملیات و الگوی رفتاری این تروریست‌ها، به‌مراتب فنی‌تر و پیچیده‌تر از الگوی معمول جریان‌های تکفیری بوده و انطباق معناداری با شیوه‌ها و سازوکارهای شناخته‌شدهٔ رژیم اشغالگر صهیونیستی را دارا هستند. اِعمال تخصصی‌ترین شیوه‌های تشکیلاتیِ منقطع و سلولی، استفاده از روش‌هایی برای فریب و مشغول سازی افسران اطلاعاتی خودی، تمرکز ارتباطات بر شبکه‌های اجتماعی بیگانه به‌ویژه واتس‌اپ، استفاده از عناصر واسط و چندگانه در ارتباطات، به‌کارگیری جاعلان کاملاً حرفه‌ای برای تأمین مدارک موردنیاز و ده‌ها مؤلفهٔ دیگر ازاین‌قبیل، جملگی نشان از وجود منشأی فراتر از گروهک داعش در پشت‌صحنهٔ عوامل بازداشت شده دارند.
 
بخشی از ابزار و آلات جرم که در عملیات اخیر کشف شده عبارت‌اند از: مقادیر معتنابهی مواد انفجاری و بمب‌های آماده و حجم فراوانی مواد پیش‌ساز بمب، یک بسته ۱۰۰ عددی چاشنی انفجاری و ابزار گوناگون الکترونیکی برای بمب‌های زمانی (تایمری)، ۱۷ قبضه سلاح کمری آمریکایی همراه با گلوله‌های مربوطه، دستگاه‌های متعدد ارتباطی هوشمند و ماهواره‌ای، البسه نظامی و جلیقهٔ انتحاری، مودم‌های مورداستفاده در اقلیم کردستان عراق و مبالغی ارزهای خارجی.
 
 شایان‌ذکر است که در هنگام عملیات علیه یکی از خانه‌های تیمی، ازآنجاکه تروریست‌ها قصد اجرای عملیات انتحاری داشتند که می‌توانست منجر به صدمه به ساکنین منازل هم‌جوار شود، لذا با فداکاری و سرعت عملِ دلاورمردان گمنام، از اجرای عملیات انتحاری آنها پیشگیری شد؛ اما این اقدام، متأسفانه منجر به مجروحیت دو تن از سربازان گمنام امام‌زمان عجل‌الله تعالی فرجه الشریف گردید.
 
در پایان با تشکر صمیمانه از همکاری‌های متعهدانه و بی‌شائبهٔ مردمی در شناسایی و مهار تروریست‌ها، از ملت شریف ایران اسلامی استدعا دارد ضمن دعا برای سلامتی دو برادر مجاهد آسیب‌دیده، همچون گذشته هر گونه حرکت مشکوک را به ستاد خبری این وزارتخانه به شماره ۱۱۳ گزارش فرمایند.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdcjoteviuqemhz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما