تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۴۰
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان:

آسفالت ۱۳ کیلومتر بزرگراه در محور زاهدان میرجاوه آغاز شد

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: آسفالت ۱۳ کیلومتر از قطعه یک بزرگراه زاهدان - میرجاوه باهدف رشد ترانزیت و تجارت و افزایش ایمنی کاربران جاده‌ای آغاز شد.
آسفالت ۱۳ کیلومتر بزرگراه در محور زاهدان میرجاوه آغاز شد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، مهدی پارسی بیان کرد: طول کلی این مسیر مهم ترانزیتی استان ۸۴ کیلومتر است که عملیات ساخت بزرگراه در قطعه یک آن به طول ۱۹ کیلومتر از سال گذشته آغاز شد به‌طوری که تا اسفندماه همان سال ۶ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسید.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر آسفالت باند دوم در ادامه قطعه یک این محور به طول ۱۳ کیلومتر  آغاز شده است تا شاهد توسعه شبکه راه‌های استان باهدف رشد ترانزیت و تجارت، اتصال راه‌های داخلی به محورهای مرزی، افزایش درآمدهای ارزی، افزایش سرعت انتقال بار و مسافر و کاهش زمان سفر باشیم.
 
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه این استان در توسعه بزرگراهی رتبه‌ای پایین‌تر از میانگین کشوری دارد، گفت: برای اینکه تمام راه‌های شریانی استان به بزرگراه تبدیل شود و به شاخص‌های میانگین کشوری برسیم، باید حداقل ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای توسعه راه‌های استان اختصاص داده شود.
 
پارسی با بیان اینکه تمام کارگاه‌های حوزه عمرانی راه در مسیرهای حوزه تحت پوشش اداره کل راه و شهرسازی شمال استان فعال است، خاطرنشان کرد: در همه مسیرهای استان بهسازی راه‌ها در حال اجرا است و این استان به کارگاه بزرگراه و توسعه بزرگراه تبدیل شده است.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcc10qss2bqex8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما