تاریخ انتشار :پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۰
رئیس سازمان صداوسیما گفت: طبق فرامین مقام معظم رهبری سیستان و بلوچستان مظهر الگو، مصداق واقعی وحدت شیعه و سنی است.
سیستان و بلوچستان مصداق واقعی وحدت شیعه و سنی است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، پیمان جبلی در سفر به استان سیستان و بلوچستان و در دیدار با استاندار این استان بیان کرد: سیستان و بلوچستان برخوردار از ظرفیت‌های بی‌شمار و مردم خوبی است و ما در رسانه ملی تمام تلاش خود را بکار می‌گیریم تا نقش مؤثرتری متناسب با اهداف نظام در استان ایفا کنیم.
 
وی با اشاره به فرامین گوهربار مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه سیستان و بلوچستان مظهر الگو، مصداق واقعی وحدت شیعه و سنی و قابل‌ارائه برای کل جهان اسلام است، افزود: به‌صورت ویژه امکانات و تجهیزات را به صداوسیمای این استان در راستای بیان و تبیین دستاوردهای نظام و تقویت وحدت و انسجام ملی اختصاص خواهیم داد.
 
جبلی ادامه داد: در سازمان صداوسیما با رویکرد جدید «هویت محوری و عدالت‌گستری» رسیدگی، توجه و برجسته‌سازی هویت ایرانی در لایه‌های اقوام، مناطق و گویش‌های مختلف در دستور کار قرار دارد.
 
رئیس سازمان صداوسیما تأکید کرد: در این زمینه توجه خاصی به مناطقی مانند کردستان و سیستان و بلوچستان که دشمن سعی دارد آنها را تهدید نشان دهد، داریم تا واقعیت‌ها را بازگو و بگوییم این مناطق فرصت و ظرفیت است.
 
ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان عامل توسعه و ثروت است
 
محمد کرمی، استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: سیستان و بلوچستان کاملاً برخوردار و دارای ثروت‌های فراوان بوده که بهره‌گیری از مزیت‌های بکر دریا، معادن، کشاورزی و شیلات، عامل تولید اشتغال، توسعه و ثروت است.
 
کرمی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان با دارابودن یک‌هزار و ۶۳۰ کیلومتر مرز آبی و زمینی، هم‌جواری با کشور افغانستان و پاکستان و برقراری ارتباط با کشورهای دنیا از طریق مرز آبی زمینه بسیار خوبی برای توسعه تجارت و افزایش صادرات و واردات دارد.
 
وی با بیان اینکه ۷۰ درصد استان اهل‌سنت و ۳۰ درصد اهل‌تشیع هستند، ادامه داد: این مردم سال‌های متمادی در کنار هم زندگی مسالمت‌آمیزی دارند.
 
استاندار تصریح کرد: اراده الهی وقتی بر امری تعلق گیرد، هیچ‌کس یارای مقابله با آن را نخواهد داشت؛ این انقلاب اسلامی اراده الهی است چرا که شاهدیم تمام مکر و حیله دشمنان این نظام الهی به خودشان بازگشته است.
 
کرمی با بیان اینکه امروز در جنگ شناختی قرار داریم و دشمن نیز با وجود ظرفیت‌های فراوان سعی در ناامید کردن مردم دارد بر حفظ هوشیاری و بصیرت تأکید و اظهار کرد: در جنگ شناختی ابزار دشمن، رسانه و فضای مجازی است که برای هدایت اذهان بکار گرفته می‌شود که البته معتقدیم ذهن انسان‌های با بصیرت به‌سادگی تحت‌تأثیر قرار نمی‌گیرد.

وی افزود: ملت بزرگ ما و رزمندگان اسلام با توکل به خداوند و با نگاه توحیدی توانستند در دوران دفاع مقدس به موفقیت برسند و در شرایط کنونی اگر همان اراده‌های قوی و باورهای دینی باشد، به‌آسانی مشکلات مردم و جامعه حل خواهد شد.
 
استاندار ادامه داد: مزیت‌های معدنی سیستان و بلوچستان از جمله معادن غنی مس، طلا، منیزیم، منیزیت و تیتانیوم فرصت‌های بی‌نظیری برای سرمایه‌گذاری در استان هستند که در این زمینه ساخت هشت کارخانه در نقاط مختلف استان در دستورکار قرار دارد و با بهره‌برداری از ظرفیت‌های معادن به‌زودی شاهد راه‌اندازی آنها خواهیم بود.
 
کرمی اقتصاد دریا، ظرفیت سواحل، باغات میوه‌های گرمسیری، حوزه کشاورزی و دامپروری را از دیگر ظرفیت‌های بکر استان نام برد که سرمایه‌گذاری و استفاده از این فرصت‌ها می‌تواند گام مهمی در توسعه استان باشد.
 
وی با تأکید بر اهمیت حوزه تجارت افزود: دسترسی به بازارهای بزرگ دنیا از طریق مرزهای استان از جمله بازار آسیای میانه، آفریقا، هند و چین می‌تواند سبب رونق تجارت و تبدیل‌شدن منطقه به یک بازار بزرگ شود.
 
کرمی با بیان اینکه شرایط مطلوبی برای واردات دام از مرزهای سیستان و بلوچستان مهیاست، تأکید کرد: از ابتدای سال تاکنون ۵۲ هزار دام سنگین از این استان وارد کشور شده است.
 
وی در ادامه با بیان اینکه باید از توان فکری همه افراد در جامعه استفاده کنیم؛ چراکه جوانان و نوجوانان دارای فکر، خلاقیت و نوآوری هستند و این امر برای ما اهمیت فراوانی دارد، گفت: دانش‌آموزان ما باید به این یقین برسند که می‌توانند روی پای خودشان بایستند؛ بنابراین باید به آنها فرصت بدهیم.
 
نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان به موضوع شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و ادامه داد: تعاونی‌های دانش‌بنیان و بحث توجه ویژه به آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها حایز اهمیت است.
 
استاندار سیستان و بلوچستان تأکید کرد: این خطه جوان‌ترین استان و دارای نیروی انسانی جوان است براین‌اساس هر جایی بخواهد توسعه پیدا کند اولین مؤلفه آن نیروی انسانی توانمند و خلاق و متفکر است ازاین‌حیث باید جوانان و نوجوانان ما توانمند و مهارت‌محور شوند.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdcdzo0foyt09f6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما