تاریخ انتشار :پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۸
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان:

تعاونی‌های مستعد دانش‌بنیان در سیستان و بلوچستان توانمند می‌شوند

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، احیا، توانمندسازی و به ظرفیت رسانی تعاونی‌های دارای سابقه یا مستعد دانش‌بنیان را از اولویت‌ها در سیستان و بلوچستان بیان کرد.
تعاونی‌های مستعد دانش‌بنیان در سیستان و بلوچستان توانمند می‌شوند
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط‌عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، خلیل احمد سلامی در رویداد نوفن که در پارک علم و فناوری استان برگزار شد، بیان کرد: در این رویداد با همکاری پارک علم و فناوری و دفتر امور روستایی استانداری به دنبال ترویج و ترغیب فرهنگ تعاونی با تأکید بر دانش‌بنیان‌ها هستیم.

وی افزود: هم اینک ۶ شرکت‌تعاونی دانش‌بنیان دارای مجوز معتبر در سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند که عمدتاً خوزه فعالیت آنها در زمینه کشاورزی و صنایع غذایی، ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته، دارو و فرآورده‌های حوزه تشخیص و درمان و فناوری اطلاعات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: همچنین دو شرکت‌تعاونی در حوزه‌های زیست‌محیطی و کشاورزی در حال ارزیابی دریافت مجوز دانش‌بنیان در استان هستند و ۱۸ شرکت‌تعاونی هم مستعد دانش‌بنیان‌شدن شناخته شدند.

سلامی اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان به‌عنوان موتور محرکه و عامل محوری پیشرفت اقتصادهای دانش‌بنیان شناخته می‌شوند که ریسک سرمایه‌گذاری در آنها پایین است و نقش مؤثری در پایداری اقتصاد دارند.

وی افزود: راه‌اندازی و گسترش شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان موجب بی‌نیازی کشور از واردات، جلوگیری از خروج ارز و خودکفایی در تولیدات داخلی می‌شود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان کرد: وزارت متبوع  با حمایت‌های دولت درصدد است تا بر اساس نیازها و اولویت‌های کشور، تعاونی‌های دانش‌بنیان را گسترش دهد و این مهم در سیستان و بلوچستان با تأکید استاندار به شکل جدی موردتوجه قرار گرفته است.
 
انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcdfo0fsyt09f6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما