تاریخ انتشار :پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۲
اولین خودروی تخصصی به نردبان پیشرفته هیدرولیکی ۳۲ متری به ارزش ۹۰ میلیارد تومان به تجهیزات آتش‌نشانی زاهدان اضافه شد.
نردبان ۳۲ متری هیدرولیک به تجهیزات آتش‌نشانی زاهدان اضافه شد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، محمد امیر براهویی در مراسم تجلیل از آتش‌نشان با تبریک روز آتش‌نشان بیان کرد: در حادثه پلاسکو دیدیم که برای نجات جان شهروندان آتش‌نشانان چگونه خود را فدا کردند ما شاهد اضطراب و نگرانی خانواده این عزیزان بودیم نام‌گذاری این روز به‌پاس فداکاری آنان است.
 
وی ادامه داد: به همت شهرداری، دولت و شورای شهر اتفاق‌های مثبتی افتاده است توسعه فضای سبز و استفاده از پساب، رونمایی از ۲۴ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اضافه شده است داشته‌ایم، ۲۰ دستگاه دیگر نیز تا قبل از سال وارد زاهدان می‌شود، ۱۰ دستگاه مینی‌بوس برای مناطق حاشیه و روستاهای اطراف زاهدان خریداری شده است.
 
شهردار زاهدان تصریح کرد: باید ایمنی برای شهروندان فراهم شود و از دغدغه‌های آنان کاسته شود و برای اولین‌بار نردبان آتش‌نشانی استان با طول ۳۲ متر تمام‌اتوماتیک با هزینه بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان وارد شد و نگرانی شهروندانی که در ساختمان‌های مرتفع زندگی می‌کنند را حل می‌کند ناوگان ایمنی شد دو دستگاه دیگر نیز اضافه وارد ناوگان حمل‌ونقل آتش‌نشانی شد.
 
وی اذعان کرد: ایستگاه آتش‌نشانی با استانداردها فاصله دارد؛ ولی بازهم تلاش شده تا به‌موقع به محل آتش‌سوزی حاضر شوند، در حادثه سال گذشته دو ایستگاه آتش نشانی در زاهدان به مشکل برخورد که امروز توانستیم با بهسازی این مشکل برطرف شد.
 
براهویی مطرح کرد: در حوزه نیروی انسانی در کل کشور کمبود نیرو داریم که از طریق وزارت کشور پیگیری شده که با دریافت مجوز نیاز نیروی انسانی مرتفع شود در حال حاضر از شورای اسلامی شهر زاهدان مجوزی برای جذب نیرو انسانی دریافت شده که به‌صورت موقت این مشکل در زاهدان برطرف شود.
 
در نیمه نخست سال ۵۷۸۱ مورد گزارش حریق در زاهدان داشته‌ایم
 
ابراهیم شهریاری، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان بیان کرد: بحران‌های جدید و رفتارهای حریق دغدغه همه مسئولان و شهروندان است، خصوصاً عوامل طبیعی تهدیدکننده برای همگان بوده است.
وی ادامه داد: این اقدامات در کل دنیا به‌روزرسانی می‌شود و باید تدابیری جهت مقابله با آن اندیشه شود و آمادگی مواجهه با آن بروز شود.
 
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان تصریح کرد: محصولات حریق در تمام دنیا یک وجه مشترک است؛ ولی تجهیزات به‌صورت یکسان نیست به دلایل زیاد که یکی از دلایل آن تحریم‌های ظالمانه است.
 
وی افزود: تحریم مشکلات متعددی را ایجاد می‌کند این تجهیزات باید دارای استانداردهای بین‌المللی باشد تنها تجهیزات انفرادی برای هر آتش‌نشان مبلغی بالای ۴۰۰ میلیون تومان هزینه‌بردار است و باتوجه‌به شرایط تحریم هزینه‌های گزافی را برای این تجهیزات باید پرداخت کنیم.
 
شهریاری تشریح کرد: در شش‌ماهه نخست سال سه هزار و ۷۴۲ مورد حوادث آتش‌نشانی داشته‌ایم ازاین‌بین یک هزار و ۵۷۸ مورد آن حریق بوده در برخی موارد تا شعاع ۲۰۰ متری که خارج از محدوده شهری می‌شود نیز بنا به وظیفه انسانی کمک‌رسانی انجام شده است.
 
وی مطرح کرد: در سال جاری دو هزار و ۱۵۷ مورد امداد و نجات و ۹۶ نجات‌یافته داشته‌ایم باید با همکاری رسانه‌ها سطح آگاهی و آموزش شهروندان افزایش یابد تا از نوع برخورد با حوادث مطلع شوند.
 
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان اذعان کرد: در زاهدان نیاز به ۶ ایستگاه آتش‌نشانی داریم، کمبود ۲۰۰ آتش‌نشان و ناوگان فرسوده از جمله مشکلاتی است که با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنیم در این راستا نیازمند کمک و همراهی سایر ارگان‌ها هستیم.
 
وی عنوان کرد: برای اولین‌بار از خودروی نردبان هیدرولیکی آتش‌نشانی رونمایی می‌شود، همچنین دو دستگاه خودرو روزن باور تهیه برای ناوگان حمل‌ونقل آتش‌نشانی به همت دولت تهیه شده است، خیر کمک و همراهی سازمان آتش‌نشانی فقط به مردم می‌رسد که در این زمینه نیازمند تجهیزات امداد و نجات بروز هستیم.
 
شهریاری مطرح کرد: از اقدامات انجام شده توسط سازمان آتش‌نشانی زاهدان تهیه بانک اطلاعاتی، بازسازی ساختمان‌ها و ایستگاه‌ها، آموزش رایگان بیش از سه هزار و ۴۰۰ نفرساعت همچنین ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفرساعت آموزش ادارات باهدف افزایش اطلاعات که از ایجاد خسارت‌های جلوگیری شود.
 
وی تصریح کرد: استاندارد رسیدن اولین خودرو آتش‌نشانی ۳ تا ۵ دقیقه و خنثی‌کردن آتش چهار دقیقه است، آتش‌نشانان مانع گسترش آتش در اطراف می‌شوند، اگر هر ساختمان برای تایم طلایی اطفای حریق تجهیزات لازم را داشته باشد صدمات و خسارات وارده به‌صورت قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.
 
 
انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcci0qss2bqes8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما