تاریخ انتشار :پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۴
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای:

تردد کامیون‌های ترانزیتی در مرز میرجاوه افزایش می‌یابد

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: تردد کامیون‌های ترانزیتی در پایانه مرزی میرجاوه از ۲۰۰ دستگاه کنونی به ۸۰۰ تا هزار دستگاه افزایش یافت.
تردد کامیون‌های ترانزیتی در مرز میرجاوه افزایش می‌یابد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، جواد هدایتی در نشست مشترک حمل‌ونقلی و گمرکی ایران و پاکستان که باهدف بررسی مشکلات در دو طرف مرز و توسعه بازرگانی دو کشور در پایانه مرزی میرجاوه برگزار شد، بیان کرد: پیرو هدف‌گذاری که مقامات ارشد سیاسی ایران و پاکستان برای توسعه روابط تجاری تا سقف پنج میلیارد دلار بین دو کشور انجام دادند و سلسله مذاکراتی که در قالب دیپلماسی منطقه‌ای دولت سیزدهم صورت‌گرفته به دنبال توسعه روابط با کشور پاکستان هستیم.
 
وی افزود: در این راستا نشست مشترک حمل‌ونقلی و گمرکی ایران و پاکستان در پایانه مرزی میرجاوه برگزار شد تا با ارائه راهکارهای مناسب از ظرفیت پایانه مرزی میرجاوه به‌عنوان قدیمی‌ترین مرز بین‌المللی رسمی دو کشور که عمده تجارت از این مرز به‌صورت حمل‌ونقل جاده‌ای انجام می‌شود به بهترین نحو استفاده شود.
 
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تصریح کرد: با مذاکرات انجام شده این سازمان درصدد افزایش سطح تردد در این مرز از حدود ۲۰۰ تردد روزانه به ۸۰۰ تا هزار دستگاه است.
 
وی تأکید کرد: همچنین در این نشست مقرر شد به‌منظور کاهش هزینه و تشریفات اداری شاهد درنظرگرفتن حذف روادید برای آن دسته از ناوگان صرفاً متردد به محوطه پایانه‌های مرزی دو کشور باشیم و هماهنگی و افزایش ساعات کاری نهادهای مستقر در پایانه‌های مرزی میرجاوه - تفتان به‌منظور افزایش‌پذیرش ناوگان از سوی طرفین انجام شود.
 
هدایتی، کنترل اسناد حمل ناوگان دو کشور هنگام ورود به پایانه‌های مرزی برای تسریع در فرایند ورود و خروج ناوگان را از دیگر مفاد توافق امضای شده بین طرفین در این نشست عنوان و اظهار کرد: امیدواریم با افزایش همکاری میان دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان شاهد ارتقای روزافزون همکاری‌های اقتصادی و تجاری دوجانبه باشیم.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdchiknz-23n-zd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما