تاریخ انتشار :پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۷
معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از جذب ۱۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار خبر داد.
جذب ۱۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، حسین شهدادی با تشریح عملکرد عملیات تخلیه و بارگیری، فعالیتهای اقتصادی و توسعه بازار بندر چابهار در شش ماهه اول سال جاری؛ از رشد ۱۳۰ درصدی عملیات کانتینری در بندر چابهار، افزایش ۸ درصدی صادرات غیرنفتی و توسعه عملیات ترانزیت کالا از طریق بندر چابهار به میزان سه برابر مدت مشابه سال گذشته در بندر چابهار خبر داد.
 
وی برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در راستای سیاست‌های دولت محترم جهت توسعه اقتصاد دریا محور را از اولویت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان برشمرد و جذب ۱۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در قالب دو فقره قرارداد سرمایه‌گذاری بلندمدت را از اقدامات مهم اداره کل برای فعالیت‌های اقتصادی و توسعه امور لجستیک بندری در نیمه اول سال جاری ذکر کرد که عملیات ساخت‌وساز آنها نیز آغاز شده است.
 
معاون امور بندری و اقتصادی بنادر سیستان و بلوچستان برنامه‌ریزی و اقدامات لازم برای شناسایی سرمایه‌گذار بخش خصوصی جهت سرمایه‌گذاری در بندر چابهار حداقل به میزان ۳ هزار میلیارد تومان را از اقدامات مهم بندر چابهار در شش‌ماهه اول سال جاری عنوان کرد.
 
وی گفت: تا پایان سال ۱۴۰۲؛ فرایند انعقاد قراردادها و عملیات ساخت‌وساز پروژه‌های موضوع این سرمایه‌گذاری‌ها نیز آغاز خواهد شد.

انتهای خبر/  https://asrehamoon.ir/vdcir5azyt1aqz2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما