تاریخ انتشار :جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۱۵
جهادگران بسیجی همیشه در صحنه حضور دارند؛

دستان پرمهر جهادگران بسیجی برای زیباسازی مدارس

دستان پرمهر جهادگران بسیجی این بار فضای مدارس را برای حضور دانش‌آموزان زیبا و دلنشین کردند.
دستان پرمهر جهادگران بسیجی برای زیباسازی مدارس
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از زاهد نیوز نشاط و شادابی در مدرسه باعث رشد و تکامل همه ابعاد وجودی یک دانش‌آموز در بعد جسمانی، شناختی، عاطفی، اخلاقی و معنوی می‌شود، و چنانچه یک بعدازاین ابعاد دچار صدمه شود و یا مورد غفلت و فراموشی قرار گیرد، دانش‌آموز به توانایی‌ها و شایستگی‌های کامل دست نخواهد یافت.
 
فضای شاداب و دوست‌داشتنی تأثیر زیادی در شکوفایی استعدادها، خلاقیت و پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان دارد و مدرسه بانشاط می‌تواند دانش‌آموزان خلاق و پویا را تربیت کند.
 
در این راستا ضروری است تا توجه ویژه به فضاسازی و شادابی مدارس شود، چرا که فضای زیبا و شاداب تأثیر زیادی در پیشرفت تحصیلی و روحیه دانش‌آموزان و معلمان دارد.
 
با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و جهاد سازندگی اجرای طرح شهید عجمیان جهت بهسازی و بازسازی فضای فیزیکی مدارس در سطح کشور در حال اجراست.
 
این طرح باهدف ترویج روحیه جهادی بین دانش‌آموزان و تعمیرات جزئی مدارس از قبیل ایزوگام، گچ‌کاری، محوطه‌سازی و رنگ‌آمیزی انجام شد.
 
شهید عجمیان همواره در طرح‌های جهادی برای بهسازی مدارس شرکت می‌کرد و یک گچ‌کار حرفه‌ای بود به همین دلیل طرح به نام او انتخاب شده است.
 
۶۴ مدرسه به همت گروه‌های جهادی بهسازی شد
 
شهرستان زاهدان یکی از شهرستان‌های است که مدارس آن توسط گروه‌های جهادی دانش‌آموزی در قالب طرح شهید عجیمان برای حضور دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید زیباسازی و بهسازی شده است.
 
 مرتضی سرحدی، مسئول بسیج دانش‌آموزی سپاه ویژه شهرستان زاهدان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: از ابتدای مردادماه سال جاری با حضور گروه‌های جهادی حوزه‌های دانش‌آموزی و محلات سپاه ناحیه ویژه شهرستان در راستای بهسازی مدارس ۲۵ مدرسه ناحیه یک، ۲۵ مدرسه ناحیه دو و ۱۴ مدرسه در منطقه نصرت‌آباد با تلاش‌های شبانه‌روزی بسیجیان بازسازی شد.
 
وی افزود: بر اساس اقلامی که با همکاری سازمان نوسازی مدارس آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان در اختیار گذاشته اقداماتی شامل؛ رنگ‌آمیزی مدارس، رنگ‌آمیزی درب، پنجره، دیوارها، دیوارنویسی، تعمیر میز و نیمکت انجام شده است.
 
سرحدی تصریح کرد: کار بهسازی و زیباسازی مدارس با همکاری پنج گروه در حوزه دانش‌آموزی و هشت گروه در حوزه محلات برادر برای تحقق شرایط تحصیلی بهتر در مدارس زاهدان انجام شده است.
 
مسئول بسیج دانش‌آموزی سپاه ویژه شهرستان زاهدان افزود: تا اوایل مهر سال جاری ۶۴ مدرسه به همت گروه‌های جهادی بهسازی شد.
 
سرحدی در پایان خاطرنشان کرد: حمایت از دانش‌آموزان بی‌بضاعت و کم‌برخوردار همواره دغدغه ما بوده، برای حمایت از این دانش‌آموزان از طریق بسیج دانش‌آموزی و نهادهای مختلف پیگیر هستیم که با شناسایی شرایط تحصیل بهتری را برای آنان ایجاد کنیم.
 
انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcj8xevouqemvz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما