تاریخ انتشار :جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۲
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: برای دشمن فرقی نمی‌کند چه کسی کشته می‌شود حال چه شیعه باشد چه سنی و چه انقلابی باشد و چه ضد انقلاب دشمن به دنبال بهره‌گیری خودش است.
دشمن به دنبال کشته‌سازی است/ برای دشمنان شیعه با سنی، انقلابی با ضد انقلاب فرقی نمی‌کند
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان با قرائت و شرح فرازی از دعای ۲۵ صحیفه سجادیه به بیان نکاتی پیرامون برقراری ارتباط با خداوند متعال، تضرع و ابتهال به درگاه او و آداب دعا پرداخت.

خطیب جمعه زاهدان در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان گفت: یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی الگوگیری از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) و تلاش برای حرکت در مسیر آنهاست.

امام جمعه زاهدان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت و سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق (ع) عنوان داشت: پیامبر اکرم (ص) نمونه بالا، والا و اعلی انسان کامل است و از همه کمالات انسانی در حد اعلی برخوردار است و خداوند او را گل سر سبد عالم آفرینش قرار داده است.

وی به بیان برخی از کمالات پیامبر اکرم (ص) پرداخت و تصریح کرد: اگر به عقل نگاه کرده و عقل معیار قرار دهیم پیامبر عقل کل و به تعبیر فلاسفه عقل اول و امام علی (ع) نیز عقل دوم است.

آیت‌الله محامی بیان داشت: اگر به ایمان بنگرید ایمان حضرت به قدری بود که وقتی قریش پیشهاد کرد همه قدرت، اموال و زیبا رویان را به تو می‌دهیم اما دست از خدا پرستی بردار در پاسخ این‌گونه فرمود: «اگر خورشید را در دست راست و ماه را در دست چپم قرار بدهید باز هم دست از این کار بر نخواهم داشت» و ایشان همه اذیت‌ها را تا پایان عمر در این مسیر تحمل کرد و فرمود: «هیچ پیغمبری مثل من اذیت نشد» و کسی که پا جای پای پیامبر گذاشت امام علی (ع) است که اولین مرد مؤمن به پیامبر اکرم(ص) است و فرمود: «اگر این پرده‌ها کنار برود و عالم ملکوت نمایان شود یقین و ایمان من نسبت به خداوند متعال افزایش پیدا نخواهد کرد و یقینم به خداوند در حد اعلی است».

وی گفت: اگر به علم نگاه کنیم پیامبراکرم (ص) آموخته خداست و خداوند فرمود: «به تو علمی دادم که از آن برخوردار نبودی و خود متکفل آموزش تو شدم» و لذا پیامبر اکرم (ص) معلم اول برای جهان بشریت است و امام علی (ع) نیز معلم دوم است که فرمود: «من شهر علم هستم و علی درب آن و هر کس علم می‌خواهد باید از درب آن وارد شود».

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: اگر به اخلاق و تربیت توجه کنید باز هم پیامبر اکرم (ص) دست پرورده خداست و فرمود: «من پیامبر را خداوند تربیت کرد و خوب هم تربیت کرد» و به اوج اخلاق رسید که خداوند برای توصیف ایشان از اخلاقشان به عظمت یاد کرد و در این مسیر هم باز امام علی (ع) نفر دوم است و فرمود: «من علی تربیت شده پیامبر هستم و جامعه ایمانی را تربیت می‌کنم» و اگر در مقام عقل، ایمان، علم، اخلاق و تربیت معلم اول پیامبر باشد معلم دوم هم امام علی (ع) است و ائمه اطهار (ع) میراث دار این عقل، ایمان، علم و اخلاق از پیامبراکرم (ص) و امام علی (ع) هستند.

امام جمعه زاهدان گفت: خداوند متعال پیامبراکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) را برای ما اسوه قرار داد و فرمود: «اگر الگوی خوب می‌خواهید پیامبر است و کسی می‌تواند در مسیر او گام بردارد که ایمان راسخ به مبدأ و معاد داشته باشد و البته یاد فراوان خدا را داشته باشد تا بتواند در مسیر الهی گام بردارد و از پیغمبر اکرم (ص) پیروی کند و اگر از یاد خدا غافل شود در دام شیطان خواهد افتاد و از مسیر پیامبر بازخواهد ماند».

آیت‌الله محامی گفت: خداوند متعال که پیامبر را برای جامعه ایمانی اسوه قرار داد این جامعه توحیدی را امت واحده خوانده و بر اساس و محوریت پیامبر این امت واحده را معرفی کرد و فرمود: «این امت، امت واحده است و باید امت واحده بماند زیرا خدا اینگونه خواسته» و جامعه توحیدی باید وحدت کلمه داشته باشد و خداوند متعال محور جامعه اسلامی را پیغمبر اکرم (ص) معرفی می‌کند که «پیامبر رسول خدا و محور جامعه توحیدی است و کسانی که همراه او هستند چند ویژگی مهم دارند از جمله اینکه در بر ابر دشمن شدید، محکم و قاطع هستند و در میان جامعه اسلامی مهربان و با عاطفه هستند و فضای حاکم بر جامعه باید انس و الفت باشد و در برابر خداوند هم در حال خضوع و خشوع هستند» و جامعه توحیدی جامعه‌ای است که بندگی خدا در آن حاکم است و فضای حاکم بر زندگی مومن و جامعه ایمانی این است که به دنبال بدست آوردن رضایت خداوند متعال هستند و این‌ها شاخصه امت توحیدی است.

وی بیان کرد: اگر این ویژگی‌ها در ما و جامعه باشد به معنای این است که در واقعیت امت حضرت هستیم و به مقام همراهی با او رسیده‌ایم و اگر این ویژگی‌ها در ما نباشد یعنی با پیامبر همراهی نکرده‌ایم و به هر میزان این ویژگی‌ها در ما و جامعه باشد به پیامبر نزدیکیم از این جهت که پیامبر فرمود: ما معیار سنجش اعمال هستیم پس فکر، گفتار و رفتار ما را با آن‌ها می‌سنجند.

امام جمعه زاهدان با اشاره به دیدار مردم استان با مقام معظم رهبری در ۲۰ شهریورماه۱۴۰۲ و فرمایشات رهبر معظم انقلاب عنوان کرد: مقام معظم رهبری بر دو نکته تاکید داشتند ابتدا اینکه موضع خود را در برابر دشمن مشخص کنیم و به گونه‌ای عمل نکنیم که دشمن سوء استفاده کند زیرا دشمن وحدت ملی ما را نشانه گرفته و اگر کاری کنیم که خلاف امنیت و وحدت باشد دشمن شاد خواهد شد و این به معنای عدم همراهی با پیامبر اکرم (ص) است.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: رهبر معظم انقلاب به هوشیاری در برابر نقشه‌های دشمن تاکید داشتند و تعبیر امام علی (ع) را قرائت کرده و فرمودند: «اگر کسی در صحنه جنگ دچار غافل شود دشمن غافل نشده و از لحظه استفاده کرده و ضربه خود را وارد می‌کند».

وی اضافه کرد: باید این هشدار مقام معظم رهبری را جدی گرفته و هوشیار باشیم خصوصا ما در این استان که مورد نیاز ماست و در این روزها اخبار مختلف را می‌شنویم از برنامه‌هایی که دشمن برای ایجاد ناامنی و ایجاد درگیری در کشور ما طراحی کرده از جمله ورود سلاح و سایر ابزار تا ورود لباس‌های نظامی برای اینکه با این لباس به مردم حمله شود تا کشته سازی صورت گیرد و دشمن از آن استفاده کند زیرا برای دشمن فرقی نمی‌کند چه کسی کشته می‌شود حال چه شیعه باشد چه سنی و چه انقلابی باشد و چه ضد انقلاب دشمن به دنبال بهره گیری خودش است.

امام جمعه زاهدان گفت: دشمن تبلیغات خود را دارد و حتی حرف‌های خنده داری مطرح می‌کند از جمله اینکه نظام می‌خواهد مهره‌های خود را ترور کند تا به گردن ضد انقلاب بیندازد و یا می‌گویند نظام می‌خواهد مخالفان را ترور کند و معلوم می‌شود که نقشه دشمن کشته سازی است و آن‌ها می‌خواهند آشوب شود و در این فضا ما باید هوشیار باشیم و از دوقطبی سازی و کاشت بذر تفرقه بین اقوام پرهیز کنیم که در زمین دشمن بازی کردن و بر خلاف سنت رسول خداست.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان گفت: با کاشت بذر تفرقه و کینه در دل اقوام همه ضرر می‌کنند اما خود آن قوم بیشتر از سایرین ضرر می‌کند زیرا کشور ما رنگین کمان اقوام و مذاهب است و قدرت ما در اتحاد و وحدت ملی ماست و اگر هر قوم کرد، لر، ترک، سیستانی و بلوچ را نظر بگیریم نسبت به کل جز است و اگر در میان یک قوم بذر کینه نسبت به قوم دیگر یا نظام اسلامی کاشته شود و جوان جاهل تحت تاثیر القائات قرار گیرد و روزی این بذر نفرت در دل او جوانه زده و دست به خشونت بزند همه ضرر می‌کنند اما چون خود آن قوم در اقلیت است نمی‌تواند در مقابل اکثریت مقاومت کند و بیشتر ضرر می‌کند.

آیت‌الله محامی خاطرنشان کرد: سنت پیامبراکرم (ص) اقتصا می‌کند بذر محبت و انس و الفت در میان اقوام بکاریم و جامعه را متحد کنیم تا همه دست به دست بدهند و برای پیشرفت استان و کشورمان تلاش کنند.

وی گفت: باید برای پیشرفت استان تلاش کنیم و فرزندان این مرز و بوم با محبت و عاطفه دست به دست هم داده و بتوانند استان آبادی بسازند که عنوان محرومیت از آن برداشته شود چرا که ما محروم از امکانات نیستیم بلکه محروم از کارهایی هستیم که بتوانیم به درستی از این امکانات و ظرفیت‌های استان استفاده کنیم.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcjxxevmuqemvz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما