تاریخ انتشار :جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۷
فرمانده پایگاه دریابانی چابهار از کشف بیش از ۶۷ کیلوگرم موادمخدر صنعتی از نوع شیشه توسط دریابانان این پایگاه در سواحل مَکُران خبر داد.
بیش از ۶۰ کیلوگرم ماده مخدر شیشه در سواحل مَکُران کشف شد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از فرماندهی مرزبانی سیستان و بلوچستان، علی حاجت پور بیان کرد: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به حریم ایران اسلامی، دریابانان پایگاه دریابانی چابهار با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی دریایی، به سرنخ‌هایی از قصد سوداگران مرگ برای جابه‌جایی مواد مخدر دست یافتند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی در دستور کار دریابانان قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای تردد قاچاقچیان مشخص شد و دریابانان دلاور پایگاه دریابانی چابهار در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی با اجرای کمین هدفمند و اجرای طرح مهار مسیرهای انتقال مواد مخدر را در دریا و ساحل مسدود و منطقه موردنظر را در کنترل خود قرار دادند و موفق شدند این محموله مواد افیونی را کشف کنند.

فرمانده پایگاه دریابانی چابهار تصریح کرد: قاچاقچیان به‌محض مشاهده دریابانان، اقدام به تیراندازی کرده که مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب مقابله‌به‌مثل کرده و به علت حجم زیاد آتش مرزداران، قاچاقچیان تاب مقابله نداشته، عرصه را بر خود تنگ دیده و با رهاکردن محموله مواد مخدر از محل متواری شدند.

وی گفت: دریابانان مجاهد پایگاه دریابانی چابهار در این عملیات موفق شدند، ضمن توقیف یک دستگاه خودرو، یک فروند شناور، مقدار ۶۷ کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه را کشف کنند.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcgnt9qxak93q4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما