تاریخ انتشار :يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۴۸
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهرستان:

تعاونی‌های مهرستان برای ۲۵۲ نفر شغل ایجاد کردند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهرستان گفت: ۱۲ شرکت‌تعاونی در این شهرستان فعال هستند که در مجموع زمینه اشتغال ۲۵۲ نفر را فراهم کردند.
تعاونی‌های مهرستان برای ۲۵۲ نفر شغل ایجاد کردند
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط‌عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، ابراهیم حسینی نارویی بیان کرد: عمده فعالیت شرکت‌های تعاونی مهرستان در حوزه‌های گلخانه صنعتی و گیاهان دارویی، صنایع‌دستی و سوزن‌دوزی، مسکن، تولید و توزیع محصولات کشاورزی، دامداری سبک‌وسنگین، مرغداری صنعتی و آبزی‌پروری است.

وی افزود: تجمیع سرمایه‌های کوچک در قالب شرکت‌تعاونی و فعالیت‌های اقتصادی بزرگ با سرمایه جمع‌آوری‌شده، تقسیم عادلانه سود و زیان بین اعضا، معافیت‌های مالیاتی مطابق قوانین و مقررات، برندسازی محصولات تولیدی با استفاده از مزایای تعاونی، اتصال بازار فروش محصولات تعاونی و تشکیل اتحادیه‌های مرتبط با حوزه فعالیت و استفاده از تسهیلات کم‌بهره برای ارتقای سطح کیفی و کمی محصولات از ویژگی و مزیت‌هایی است که مردم می‌توانند در شهرستان مهرستان با ثبت و تشکیل شرکت‌تعاونی از آنها برخوردار شوند.
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهرستان ادامه داد: از طریق اطلاع‌رسانی صحیح و شفاف در خصوص مزایا و مشوق‌های بخش تعاون و تسهیلات ابلاغی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ای شهرستان و حضور در نمازهای جمعه و برگزاری جلسات ترویجی تشویقی برای جوانان و کارآفرینان شهرستان از جمله مواردی است که برای ترغیب شهروندان به تشکیل شرکت‌تعاونی در مهرستان استفاده می‌شود.

حسینی نارویی گفت: شهرستان مهرستان در بخش‌های مختلف دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای است که می‌تواند در رونق اشتغال با استفاده از خرد جمعی و کارگروهی از آنها استفاده کرد.

وی با بیان اینکه تشکیل و توسعه شرکت‌های تعاونی یکی از راهکارهای مشارکت زنان در حوزه اشتغال در مهرستان است، اظهار کرد: باتوجه‌به پتانسیل‌های موجود در شهرستان، بانوان می‌توانند با ایجاد تعاونی‌های کوچک اقتصادی و ایجاد مشاغل خانگی در بهبود شرایط اقتصادی خود و منطقه نقش مهمی ایفا کنند.
 
انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdccm0qse2bqes8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما