تاریخ انتشار :يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۲
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد:

رفع تصرف ۱۱۸ هکتار از زمین‌های دولتی سیستان و بلوچستان

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از رفع تصرف حدود ۱۱۸ هکتار از زمین‌های دولتی طی ۶ماهه نخست سال جاری در این استان خبر داد و گفت: ارزش این اقدامات ۱۰ هزار میلیارد ریال است.
رفع تصرف ۱۱۸ هکتار از زمین‌های دولتی سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، عطاء اله اکبری بیان کرد: با انجام فعالیت‌های شبانه‌روزی توسط گشت حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان و با هماهنگی نهادهای قضایی طی این مدت ۳۱ مورد اقدام برای مبارزه با زمین‌خواری در محدوده شهرهای تحت پوشش این اداره کل انجام شد که نتیجه آن رفع تصرف بی‌سابقه حدود ۱۱۸ هکتار بود.
 
وی اقدامات مؤثر و ارزشمند معاونت حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان را در کنار هوشیاری و تلاش یگان حفاظت اراضی را عامل موفقیت و اهرمی پیش‌برنده در مسیر مبارزه با زمین‌خواری عنوان کرد.
 
 مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تأکید کرد: یگان حفاظت از اراضی این اداره کل با حمایت دستگاه قضایی هیچ مماشاتی با زمین‌خواران ندارد و تصرف اراضی دولتی به هر بهانه‌ای، نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضایی و محکومیت کیفری و قلع‌وقمع و زیان ناشی از آن برای متصرفان به همراه ندارد.
 
وی با بیان اینکه در راستای حفاظت از اراضی دولتی اقدامات پیشگیرانه در بخش‌های اجتماعی، فرهنگی و آموزش موردتوجه است، گفت: این اداره کل با آموزش یگان حفاظت اراضی تمام سعی و اهتمام خود را در راستای جلوگیری از تصرف اراضی دولتی در مرحله اولیه به کار بسته تا اجازه داده نشود ساخت‌وساز و مستحدثات صورت گیرد چرا که این امر از طرفی موجب تجری متصرفین و مهم‌تر از آن تضییع اموال عمومی خواهد شد.
 
اکبری با اشاره به اینکه هرگونه اقدام فیزیکی مانند دیوار و فنس‌کشی در اراضی دولتی ممنوع بوده و تصرف این اراضی به شمار می‌رود، گفت: سامانه ۱۶۵۶ به‌صورت شبانه‌روزی به‌منظور دریافت اخبار و اطلاعات مردمی در ارتباط با تصرف اراضی دولتی فعال بوده و مردم عزیز استان می‌توانند موارد تصرف و تعرض به اراضی دولتی را از طریق تماس با این شماره به یگان حفاظت اراضی گزارش دهند.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcefe8zvjh8pzi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما