تاریخ انتشار :يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۸
با شعار سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه‌گذاری‌های سبز؛

طرح شاخص گردشگری در چابهار افتتاح شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چابهار از افتتاح طرح گردشگری و اجرای رقابت رالی به مناسبت هفته گردشگری با شعار «سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه‌گذاری‌های سبز» خبر داد.
طرح شاخص گردشگری در چابهار افتتاح شد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون خیرالنساء امیری در حاشیه مراسم افتتاح طرح شاخص گردشگری در چابهار بیان کرد: در سفر یک‌روزه سرپرست میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان یک‌خانه مسافر در شهرستان چابهار با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری، در سه‌طبقه و ظرفیت ۳۰ نفر در بخش خصوصی افتتاح و زمینه اشتغال پنج نفر را فراهم کرد.
 
وی ادامه داد: بازدید از پروژه‌های سرمایه‌گذاری و زیرساخت‌های گردشگری در حوزه اقامتی و پذیرایی این شهرستان یکی دیگر از اقداماتی بود که در این سفر انجام و از پروژه‌های سرمایه‌گذاری و زیرساخت‌های گردشگری در حوزه اقامتی و پذیرایی همچون هتل اقیانوس آبی مکران و هتل‌آپارتمان در شهرستان چابهار سرکشی شد.
 
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چابهار با اشاره به ارتقای زیر ساخت‌های اقامتی، گفت: توسعه هتل‌ها و مراکز اقامتی، زمینه رونق اقتصادی این استان را فراهم می‌کند، با تکمیل این پروژه‌ها تا دهه مبارک فجر زمینه اشتغال برای ۱۰۰ نفر از افراد جویای کار فراهم خواهد شد.
 
وی به اجرای رقابت رالی خانوادگی در چابهار اشاره کرد و ادامه داد: به مناسبت هفته گردشگری رقابت رالی خانوادگی با حضور سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، فرماندار ویژه چابهار و تعدادی از مسئولان باهدف ایجاد انگیزه، شور و نشاط اجتماعی و ایجاد فرهنگ رانندگی ایمن در شهرستان چابهار برگزار شد.
 
امیری افزود: بازدید از ساختمان اداره میراث‌فرهنگی، مجموعه مهمان‌سرا، بازدید از موزه محلی «مردم‌شناسی» و حضور در شب موسیقی سیستان و بلوچستانی در پارک بهاران چابهار از دیگر برنامه‌های سفر سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان به چابهار بود.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdcdjo0f9yt09f6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما