تاریخ انتشار :يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۴
در پی بروز کمبود شیرخشک در سیستان و بلوچستان صورت گرفت؛

 رصد توزیع شیرخشک رگولار در داروخانه‌ها توسط وزارت بهداشت

جهت جلوگیری از قاچاق شیرخشک رگولار، داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش موظف به ثبت اطلاعات در سامانه رصد برخط شیرخشک (تیتک) هستند.
 رصد توزیع شیرخشک رگولار در داروخانه‌ها توسط وزارت بهداشت
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، مصطفی صالحی زاده معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده توسط این معاونت در راستای پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و توزیع عادلانه شیرخشک‌های اطفال، از تاریخ ۲۰ مهرماه تمامی شرکت‌های تأمین‌کننده، توزیع‌کننده و داروخانه‌ها، ملزم به ثبت اطلاعات مرتبط، ثبت تأییدیه دریافت و فروش در سامانه زنجیره تأمین هستند.
 
وی ادامه داد: در این سامانه شیرخشک‌های رگولار از تولید تا رسیدن به مصرف‌کننده قابل پایش خواهد بود و می‌توان از هدررفت منابع جلوگیری کرد.
 
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: کلیه شرکت‌های پخش و داروخانه‌ها، به‌منظور جلوگیری از هرگونه خروج فراورده از زنجیره رسمی و کنترل توزیع، ملزم به رعایت ممنوعیت هرگونه تبلیغ فروش شیرخشک رگولار به‌صورت اینترنتی هستند.
 
مصطفی صالحی زاده تصریح کرد: در خصوص نحوه اختصاص کد ملی و تاریخ تولد «شناسنامه با والدین فرضی» به نوزادان شیرخوارگاه تحت پوشش سازمان بهزیستی، نیاز است کلیه شیرخوارگاه‌های تحت پوشش دانشگاه، فهرست اطلاعات موردنیاز برای تخصیص کد ملی را به سازمان ثبت‌احوال تحویل داده تا اقدامات لازم دراسرع‌وقت انجام پذیرد.
 
وی ادامه داد: در سال گذشته نیز شیرهای خشک رژیمی ملزم به ثبت و ارائه در سامانه تیتک شده بود که خوشبختانه شاهد پیشگیری از قاچاق آن بودیم و امیدواریم با ثبت شیرهای خشک رگولار نیز شاهد کمبود شیرخشک و قاچاق آن به خارج از کشور نباشیم.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdcfcjdycw6dvya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما