تاریخ انتشار :شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۷
هفته دفاع مقدس یادآور مجاهدت‌ها است؛

دفاع مقدس مدرسه انسان‌ساز و معنویت

هفته دفاع مقدس یادآور مجاهدت‌های رزمندگان و مدرسه پرمحتوای انسان‌ساز و معنویت است.
دفاع مقدس مدرسه انسان‌ساز و معنویت
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، دفاع مقدس نبردی که باگذشت سال‌ها هنوز هم یاد و خاطر آن بر قلب و جان این ملت تازه است حماسه‌ای که مردان و زنان این سرزمین با افتخار آن را رقم زدند.
 
روحیه معنوی، اعتقاد و باور رزمندگان اسلام اصلی‌ترین عاملی بود که باعث شد هشت سال در این نبرد نابرابر با جان‌ودل مبارزه و ایستادگی کنیم و نگذاریم حتی یک وجب از خاک کشور به دست دشمنان افتاد.
 
این جنگ و مبارزه باید برای نسل‌های آینده تبیین شود و همگان باید از آن درس بگیرند هشت سال دفاع مقدس آینه تمام‌نمای مجاهدت‌ها خالصانه فرزندان ایران‌زمین است آنانی که از همه داشته‌های خود گذاشتند و برای حفاظت از میهن پر، پر شدند.
 
این حماسه برگ زرینی در تاریخ این کشور است که تا ابد باقی می‌ماند، یاد و خاطره لاله‌های سرخ هشت سال دفاع مقدس و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام ارثیه‌ای است که از این خانه هیچگاه رخت برنمی‌کشد و سینه‌به‌سینه به نسل‌های آینده هدیه می‌شود.
 
علی نورزهی رزمنده جبهه‌های دفاع مقدس، در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: زمانی که ۱۸ساله بودم به‌عنوان نیروی بسیجی نیمه‌وقت و جانشین فرمانده زهک شروع به فعالیت کردم و در آن زمان به‌عنوان نیروی داوطلب به همراه چند تن از دوستان از زابل به تهران اعزام شدیم.
 
وی ادامه داد: یک هفته در پادگان امام حسین علیه‌السلام جهت دیدار با امام و پیشوای خود استقرار یافتیم و بعد از آن به جبهه‌های مهاباد کردستان اعزام شدیم.
 
رزمنده جبهه‌های دفاع مقدس تصریح کرد: در آزادسازی سیلوی گندم مهاباد فرمانده عملیات بودم که در همین عملیات نیز مجروح شدم یا وجود جراحات وارده ۴۷ روز در دستان نیروهای کومله به اسارت گرفته شدیم بعد از آن به دلیل جراحت وارده به تهران اعزام شدم.
 
وی افزود: در سال ۱۳۵۷ اول انقلاب به‌عنوان یک بسیجی در سپاه زهک بودم در آن سال‌ها ما برای حفظ عزت، شرافت، دین‌وایمان به جبهه جنگ رفتیم دراین‌بین کلاس‌هایی که در مساجد برگزار می‌شد باعث ایجاد میل و رغبت برای دفاع از ناموس و انقلاب ما شد.
 
نورزهی تشریح کرد: در بین ما افرادی بودند که سن آنان کمتر از حدی بود که بتوانند در جبهه جنگ شرکت کنند؛ دوستی را به‌خاطر دارم که در ظاهر بیشتر از سن و سالش نشان می‌داد، با جعل امضا و اثر انگشت پدرش در خواب رضایت‌نامه حضور در جبهه را جعل کرد و اعزام جبهه نبرد شد.
 
وی اذعان کرد: به‌عنوان یک رزمنده این جنگ تحمیلی که به ما تحمیل شد به‌عنوان یک پیروزی می‌دانم، نیروهای نظامی و انتظامی ما در شرایطی که اصلاً مناسب نبود و انقلاب اسلامی ما تازه به پیروزی رسیده بود با ارتش عراق مقابله کردند.
 
رزمنده جبهه‌های دفاع مقدس مطرح کرد: در این جنگ دفاع همه‌جانبه از میهن صورت گرفت که با استقبال و همراهی مردم، نیروهای نظامی توانستند با اتحاد و همدلی از میهن دفاع کنند امام راحل این هفته را به یاد مقابله با جنگ تحمیلی هفته دفاع مقدس نامید.
 
وی عنوان کرد: دفاع مقدس مدرسه پرمحتوایی است که فضایل ارزنده مثل ایثار، شهادت، عشق، وطن‌پرستی و ازخودگذشتگی را یاد می‌دهد بزرگ‌ترین درس از تاریخ کشور درس روحیه است.
 
نورزهی گفت: باید ذهن و عمل ما انقلابی شود و این وظیفه ما است که تاریخ انقلاب اسلامی را مطالعه کنیم باید جوانان بدانند که این پیروزی‌ها ساده به دست نیامده که به‌سادگی از دست برود.
 
وی بیان کرد: ملت ما باید بیدار باشد تا از آرمان‌های انقلاب با چنگ‌ودندان دفاع کنند برای جوانان دفاع مقدس یادآوری از زمان جنگ است و این جوانان ما هستند که انقلاب را هدایت و رهبری می‌کنند.
 
رزمنده جبهه‌های دفاع مقدس مطرح کرد: این وظایف تمام مسئولان و نهادها است که جنگ و دفاع مقدس را به‌گونه‌ای تبیین کنند و جنگ به‌صورت نمادین به نمایش گذاشته شود دفاع مقدس باید به نمایش گذاشته شود تا درس بگیرند و این دفاع مقدس مختص هفته دفاع مقدس نباشد.
 
وی در پایان با اشاره به حفظ یاد و راه شهدا عنوان کرد: جوانان باید بدانند که رزمندگان چه کشیدند و چه گذشت تا این آب‌وخاک حفظ شود چه جوانانی را که در سنگرهای نبرد تکه‌تکه شدند تا سرزمین ما تکه‌تکه نشود.
 
انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcg7t9qyak93q4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما