تاریخ انتشار :جمعه ۲۶ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۲
پویش کاشت ۱۰۰ هزار درخت و بذر مناطق مختلف شهرستان مهرستان با هدف بیابان زدایی آغاز شده است.
پویش کشت ۱۰۰هزار درخت و بذر در مهرستان آغاز شد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از شستون، پویش کشت ۱۰۰هزار درخت و بذر در منطقه بیابانی روستاهای گوری و گدامدر حوزه بخش مرکزی شهرستان مهرستان با حضور گروهای جهادی بسیج، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان، اداره منابع طبیعی، جانشین قرارگاه بسیج سازندگی سپاه سلمان و مسئول اقتصاد مقاومتی در مهرستان آغاز شد.

سید علیرضا میری بنجار فرمانده بسیج سپاه مهرستان در این مراسم بیان کرد: باحضور فعال گروه‌های جهادی بسیج سازندگی و همکاری اداره منابع طبیعی و همراهی جانشین و مسئول قرارگاه اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه سلمان پویش کشت ۱۰۰هزار درخت و بذر در مناطق بیابانی روستاهای گوری و گدامدر آغاز شد که در سطح شهرستان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: باتوجه به خشکسالی‌های اخیر و کمبود بارش‌ها در سیستان‌وبلوچستان و شهرستان مهرستان متأسفانه قسمت اعظمی از پوشش گیاهی و جنگلی طبیعت از بین رفته است و پویش کاشت ۱۰۰هزار درخت وبذر فرصت بسیار خوبی برای بیابان زدایی است و می‌طلبد مردمان بافرهنگ و گرانقدر شهرستان در حفاظت از منابع طبيعي کوشا باشند.

عبدالواحد جمشیدزاده رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان مهرستان نیز در این خصوص گفت: با همکاری فرمانده سپاه مهرستان و حضور فعال گروه‌های جهادی بسیج توانستیم پویش کاشت ۱۰۰هزار درخت و بذر را در منطقه بیابانی روستاهای گوری و گدامدر حوزه بخش مرکزی آغاز کنیم.

وی ادامه داد: این پویش به صورت ملی در سراسر کشور در حال اجرا است و ما برای جای جای شهرستان وخصوصا مناطقی که از جهت پوشش گیاهی و جنگلی بيشترين آسيب را ديده‌اند برنامه ریزی کرده‌ایم و امیدواریم با همراهی و نگهداری مردم در از منابع طبیعی بتوانیم پوشش گیاهی و جنگلی خوبی داشته باشیم.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcbzsb8frhb05p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما