تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۲۲
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای رسیدن به توسعه نیازمند شکل‌گیری تعاونی‌های دانش‌بنیان هستیم؛ بنابراین باید شرکت‌های دانش‌بنیان با محوریت نخبگان، دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها افزایش پیدا کند.
افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان؛ راهکار رسیدن به توسعه است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط‌عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، محمد کرمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌خصوص شهدای مظلوم و بی‌دفاع غزه بیان کرد: امروز شاهدیم که رژیم صهیونیستی در مبارزه با رزمندگان اسلام دچار درماندگی شده است.
 
وی افزود: همه اساتید باید تلاش کنند؛ چرا که محور اصلی تحول در استان دانشگاه‌ها و مراکز علمی و دانشگاهی محسوب می‌شوند.
 
استاندار تصریح کرد: تدوین مقالات برای ایجاد تحرک فکری مفید است؛ اما این مقالات باید بتواند مسئله‌ای از مسائل استان را حل کند.
 
وی ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان باید توسط اساتید شکل بگیرد و این اساتید، جوانان خلاق و خوش‌فکر استان را راهبری کنند.
 
کرمی خاطرنشان کرد: هر یک از دانشجویان باید کارآفرین تربیت شوند و پس از فراغت از تحصیل بتوانند هزاران شغل ایجاد کنند.
 
وی افزود: در توسعه نیازمند شکل‌گیری تعاونی‌های دانش‌بنیان هستیم؛ بنابراین باید شرکت‌های دانش‌بنیان با محوریت دانشجویان و اساتید افزایش پیدا کند.
 
استاندار اذعان کرد: امروز شاهدیم که کشورهای غربی از فناوری‌های الهی استفاده می‌کنند؛ بنابراین ما نیز باید از قرآن به‌عنوان کلام الهی که سرشار از علوم و فناوری‌های گوناگون است با فراگیری دانش به نحو مطلوب استفاده کنیم.
 
وی تأکید کرد: هر کشوری که خواهان قدرت بیشتر است باید بتواند امنیت غذایی خود را تأمین و نیاز خود را در داخل کشور با استفاده از ظرفیت خود برطرف کند.
 
کرمی اذعان کرد: باید فرزندان ما از همان ابتدا در سیستم آموزش‌وپرورش مهارت‌محور تربیت و در تعاونی‌های دانش‌بنیان سازمان‌دهی شوند.
 
وی تصریح کرد: هدف ما عمل به فرمان الهی است؛ بنابراین باید تا زمانی که در این دنیا فرصت داریم در جهت رضای الهی بکوشیم.
 
انتهای خبر/ س
 
 
  https://asrehamoon.ir/vdcjtievxuqemtz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما