تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۳
مسئول بسیج اساتید سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

شایعه‌پراکنی؛ ابزار دشمن برای تحریک احساسات جوانان

مسئول بسیج اساتید سیستان و بلوچستان گفت: دشمن سعی دارد با شایعه‌پراکنی و تولید خبرهای دروغ و تحریک احساسات جوانان را در صحنه بیاورد و از آنها جهت مطامع کثیف خود استفاده کند.
شایعه‌پراکنی؛ ابزار دشمن برای تحریک احساسات جوانان
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»، محب علی رهدار در گفتگو با خبرنگار شستون با اشاره به پشت سر گذاشتن سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ و دسترسی به برخی اخبار و اطلاعات، بیان کرد: همان گونه که رهبر فرزانه انقلاب فرموده‌اند ناآرامی‌های سال گذشته حاکی از مهندسی خوب توأم با محاسبه غلط دشمنان برای به چالش کشیدن نظام و انقلاب اسلامی تا سرحد فروپاشی بوده است، افشای اخبار دیدارها، جزئیات اسناد امنیتی و استراتژیک منتشره نشان می‌دهد دشمن با سوءاستفاده از مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه و عدم درایت برخی مدیران غرب‌زده و با استفاده از فضای مجازی که هیچ قید و بندی بر آن حکم‌فرما نیست فرصت یافت تا با تحریک احساسات جوانان در جنگ شناختی دست برتری داشته و جامعه را ناآرام کند.

وی افزود: دشمن سعی داشت با کشته‌سازی بحران اجتماعی ایجاد و با سوارشدن بر دوگانگی‌هایی که به وجود آورده بود و با حمله به ارکان نظام و اسلام زمینه فروپاشی را به وجود آورد؛ اما به فضل خداوند محاسباتش اشتباه در آمد و رهبر فرزانه انقلاب جامعه را از یک پیچ خطرناک تاریخی عبور داد.

این مقام مسئول با بیان اینکه کشته‌سازی شگرد تکراری دشمنان نظام و انقلاب است که از فتنه ۸۸ شروع و تا اغتشاشات اخیر بکار گرفته شده است، افزود: مردم بعد چندین فتنه این ترفند نخ‌نمای دشمنان را خوب شناخته و رصد می‌کنند و مواظب‌اند جوانانشان در این تهلکه گرفتار نشوند به همین دلیل است دشمن برای این منظور سناریوهای پیچیده‌ای همراه با فریب رسانه‌ای را پیش رو قرار داده است.

رهدار ادامه داد: دشمن سعی دارد با شایعه‌پراکنی و تولید خبرهای دروغ و تحریک احساسات جوانان را در صحنه بیاورد و از آنها جهت مطامع کثیف خود استفاده و پس از ترور و کشته‌سازی و با نسبت‌دادن این عمل شنیع به‌نظام، هزینه‌های جبران‌ناپذیری ایجاد کند که این، وظیفه روشنگری اصحاب خرد و رسانه را ضروری‌تر می‌نماید.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ ایران اسلامی نشان داده است کمال‌جویی و علاقه به پیشرفت در ذات و خون مردم فهیم و آگاه ماست و دشمنان از اینکه کشور عزیزمان علی‌رغم تمام خصومت‌ها و عداوت‌ها پیشرفت قابل‌قبولی داشته و حتی توانسته در کمک به ملت‌های مظلوم موفقیت داشته سخت عصبانی‌اند، اذعان اندیشکده و مراکز علمی خودشان بر این صحه دارد که ایران و انقلاب اسلامی قله‌های پیشرفت را در خیلی از حوزه‌ها فتح کرده است و اطمینان دارند که ایران و ایرانی در پیشرفت دست برتری را خواهد داشت.

مسئول بسیج اساتید سیستان و بلوچستان تصریح کرد: به‌درستی در روایتی از پیامبر مکرم (ص) آمده است که: «اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد».

رهدار اذعان کرد: استقرار و استمرار مردم‌سالاری دینی یکی از ارکان اصلی قدرت جمهوری اسلامی است، مردم؛ نظام اسلامی را دوست دارند و تا پای جان برای حفظ آن ایستادگی می‌کنند. دولت و حکومت هم وظیفه دارد خادم و نوکر چنین مردمی باشد.

وی گفت: یکی دیگر از ارکان قدرت جمهوری اسلامی داشتن رهبری فرزانه و بصیر و آگاه، مدیر و مدبر است که سکان‌دار کشتی نظام را در طوفان حوادث بر عهده دارد.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی مبتنی بر دین الهی مدیریت می‌شود، جامعه‌ای که توحید محور است قدرت لایزال الهی را پشتیبان خود دارد، در تفکر اسلامی دینی مبارزه با استکبار و شکستن هیمنه فرعونیان خودش وعده یاری خداوند را به همراه دارد. قدرت با کسی است که خدا با اوست.

مسئول بسیج اساتید سیستان و بلوچستان تصریح کرد: دشمن چهل و اندی سال است که دشمنی می‌کند یک روز جنگ را تحمیل می‌کند، یک روز خادمین به انقلاب و نظام و دانشمندان را ترور می‌کند، یک روز جوانانمان را از دستمان می‌رباید، یک روز می‌خواهد ایمان‌ها را سست کند، یک روز در آتش فتنه می‌دمد، ذات دشمن دشمنی است و غیر از این نیست، راه چاره بصیرت است، دشمن‌شناسی است، تبیین است، خدمت‌رسانی است، امید آفرینی هست.

رهدار با بیان اینکه کافی است رهنمودهای رهبر عزیزمان آویزه گوشمان باشد و یارویاور رهبرمان باشیم، اضافه کرد: حضرت علی علیه‌السلام فرمودند: کسی که به هنگام یاری ولیّ (رهبر) خود، بخوابد با لگد دشمن از خواب بیدار خواهد شد.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcaemn6m49nie1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما