تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۸
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد:

طرح‌های پشتیبان اولویت پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: از مجموع اعتبارات اختصاص‌یافته به این استان در حوزه مشاغل خانگی، تخصیص ۷۰ درصد اعتبارات به طرح‌های پشتیبان و ۳۰ درصد به طرح‌های مستقل در دستور کار قرار گرفته است.
طرح‌های پشتیبان اولویت پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از روابط‌عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، خلیل احمد سلامی در دیدار با مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بیان کرد: ۱۳۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان میزان اعتبار تسهیلات مشاغل خانگی امسال سیستان و بلوچستان است که حدود ۳۰ درصد بیشتر از اعتبار ابلاغی، طرح به بانک‌های عامل معرفی شده است.

وی افزود: مشاغل خانگی راهکار مناسبی برای توسعه کسب‌وکارهای خرد و متوسط به‌ویژه برای افرادی است که دارای مهارت کافی در انجام برخی از کارها هستند؛ اما به دلایل مختلف نمی‌توانند جذب بازار کار شوند.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان با یادآوری اینکه پرداخت تسهیلات با اولویت طرح‌های پشتیبان و شرکت‌های تعاونی در سیستان و بلوچستان مورد تأکید قرار دارد، گفت: پشتیبانان مشاغل خانگی آن دسته از اشخاصی هستند که توانایی افزایش ظرفیت تولیدی را داشته و می‌توانند بستری برای ایجاد اشتغال و ماندگاری آن باشند.

سلامی ادامه داد: سیستان و بلوچستان به دلیل فرهنگ کهن و غنی و شرایط آب‌وهوایی مناسب، یکی از مناطق پرکشش اشتغال بخصوص در حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس تقسیم بین دستگاهی، تعهد اشتغال ایجادی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان برای امسال، یک هزار و ۷۶ نفر است که تا به امروز مشخصات ۶۴۷ نفر شاغل جدید در سامانه رصد اشتغال به ثبت رسیده است و می‌بایست تا تحقق کامل این تعهد، تلاش‌ها و اقدامات استمرار داشته باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک، یکی از مسائلی است که می‌تواند به خدمت‌رسانی مطلوب‌تر در بین جامعه هدف منجر شود و دنبال می‌شود.

سلامی گفت: آموزش و توانمندسازی مربیان در حوزه صنایع‌دستی در سفرهای شهرستانی از سوی افراد علاقه‌مند مطرح شد که این موضوع نیز با تعامل دو دستگاه، اجرا خواهد شد.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcdsk0fjyt09s6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما