تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۴
فرمانده ناحیه مقاومت ویژه بسیج سپاه شهرستان زاهدان:

به مناسبت هفته بسیج ۴۸۳ برنامه در شهرستان زاهدان برگزار می‌شود

فرمانده ناحیه مقاومت ویژه بسیج سپاه زاهدان با بیان اینکه بزرگ‌ترین وظیفه بسیج خدمت‌رسانی به ملت و اقشار آسیب‌پذیر است، گفت: به مناسبت هفته بسیج ۴۸۳ برنامه در سطح شهرستان زاهدان انجام می‌شود.
به مناسبت هفته بسیج ۴۸۳ برنامه در شهرستان زاهدان برگزار می‌شود
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از زاهدنیوز، محمدرضا نخعی در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: این مردم هستند که به بسیج هویت می‌دهند زمانی که مردم کنار بسیج قرار می‌گیرند اقدامات شگرف صورت می‌گیرد که اگر نباشند این اقدامات ابتر و ناقص می‌شود.
 
وی ادامه داد: به مناسبت هفته بسیج ۴۸۳ برنامه در سطح زاهدان انجام می‌شود بزرگ‌ترین وظیفه بسیج خدمت‌رسانی به ملت و اقشار آسیب‌پذیر است و طبق فرمایش امام راحل بزرگ‌ترین راه مبارزه با استکبار خدمت‌رسانی به مردم است این بزرگ‌ترینشان برای بسیج است.
 
فرمانده ناحیه مقاومت ویژه بسیج سپاه زاهدان تصریح کرد: به جهت خدمت‌رسانی به مردم گروه‌های خدمت‌رسانی اقدامات ویژه‌ای اعم از ساخت منازل، سرویس‌های بهداشتی برای افراد نیازمند، ساخت مدارس در نقاطی که سران آموزشی پایین دارد، ساخت مسجد، بازسازی ۶۹ مدرسه در طرح شهید عجمیان از طریق بسیجیان جهادی انجام شده.
 
وی افزود: این اقدامات جهادی علاوه بر زاهدان حتی در شهرهای فنوج، نیکشهر، چابهار، زابل نیز توسط گروه‌های جهادی انجام شده است و که به جهت تقدیر در همایشی از این گروه‌های جهادی تحلیل انجام می‌شود.
 
نخعی تشریح کرد: همچنین به مناسبت هفته بسیج در این روز بالغ بر پنج هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی توزیع می‌شود از دیگر اقدامات افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی در سطح شهر است که در این روز یکی از مدارس در منزلاب به‌عنوان نمونه افتتاح می‌شود.
 
وی اذعان کرد: همچنین در مناطق حاشیه زاهدان ویزیت رایگان به‌صورت گسترده در طول هفته انجام می‌شود و به‌صورت ویژه در روز اول و محله پنج‌تن آل عبا این ویزیت‌ها انجام می‌شود.
 
فرمانده ناحیه مقاومت ویژه بسیج سپاه زاهدان مطرح کرد: افتتاح طرح‌های اقتصاد مقاومتی با واگذاری وام‌های اشتغال‌زایی که توسط بسیج سازندگی به‌صورت ویژه یک هزار و ۲۰۰ وام در ناحیه زاهدان داده شد است که در این هفته بخشی از این پروژه‌ها افتتاح می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: بحثی که رهبر انقلاب بسیار بر آن تأکید دارد جهاد تبیین است که اگر انجام نشود کوتاهی شده است و در این زمینه دشمن جلو می‌آید، مانند جنگی که در مقابل مردم مظلوم غزه صورت‌گرفته و ناجوانمردانه آنان را به شهادت می‌رسانند و با سکوت مجامع بین‌المللی همراه است حتی جای شهید و جلاد را در آن عوض می‌کنند.
 
نخعی عنوان کرد: این مسائل باید به‌درستی تبیین شود که حتی اگر در ملت ایران نیز اتفاقی افتاد جای ظالم و مظلوم عوض نشود در کشور باید این مورد را جدی گرفت.
 
وی عنوان کرد: ۱۱ حوزه خواهران در مسائل مربوط به بانوان، مادران، دختران، ازدواج و... فعالیتی می‌کنند که در این هفته در غالب ۳۵ کارگاه آموزشی توسط روان‌شناس، صاحب‌نظران و کارشناسان به‌صورت ویژه در این زمینه برگزار می‌شود.
 
فرمانده ناحیه مقاومت ویژه بسیج سپاه زاهدان مطرح کرد: در بحث امنیت نیز بسیج همواره با گشت‌های رضویون همراه ناجا است و در این زمینه همکاری می‌کنند این گشت‌زنی‌ها در این هفته نیز تشدید می‌شود. 
 
وی ادامه داد: به جهت گرامی داشت یاد و خاطر شهدا برگزاری ۲۵ یادواره شهدا برنامه‌ریزی‌شده است و علاوه‌برآن آبروی محله و غبارروبی مزار شهدا نیز در این حوزه انجام می‌شود.
 
نخعی عنوان کرد: در حوزه سواد رسانه و فضای مجازی باید سواد استفاده از ابزارهای ارتباط‌جمعی در بین افراد جامعه ترویج داد در این زمینه ۱۲ برنامه گنجانده شده است همچنین در حوزه تربیت‌بدنی برگزاری مسابقات فوتسال، پیاده‌روی صبح جمعه و ۲۱ نقطه دیگر مانند کورین و نصرت‌آباد برنامه‌ریزی‌شده است.
 
وی افزود: از دیگر اقدامات می‌توان به برگزاری نمایشگاه توانمندسازی بسیجیان، نذر خون، تحول در گروه‌های سرود و ایجاد ۳۱ سرود پاتوقی در محلات مختلف و... نیز انجام می‌شود.
 
فرمانده ناحیه مقاومت ویژه بسیج سپاه زاهدان در پایان عنوان کرد: همایش پنج آذر که هر ساله شکوه و اقتدار بسیج را نشان می‌دهد امسال به‌واسطه برگزاری نمازجمعه در سوم آذرماه این همایش به تاریخ سوم آذر موکول می‌شود.
 
انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdcfjtdy1w6dvma.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما