تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۲
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با شرایط خاص جغرافیایی این استان لازم است موضوع جذب و پذیرش نیروی انسانی در این استان با اولویت بومی پذیری انجام شود.
جذب نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان در اولویت است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط‌عمومی آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان محمد کرمی عصر امروز در جلسه شورای آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان بیان کرد: آموزش‌وپرورش مسئله اساسی کشور است و همه باید با دلسوزی و نگاه کمک به این مجموعه توجه ویژه‌ای به‌نظام آموزشی داشته باشند.

وی افزود: در همه حوزه‌ها و بخش‌ها از فرصت‌های موجود باید به‌درستی استفاده شود و به دنبال خلق بسترهای جدیدی برای رسیدن به اهداف باشیم.

استاندار ادامه داد: اعتقاد داریم با تلاش و جدیت همه امور انجام‌شدنی است و کار نشدنی در ایران اسلامی و سرزمین استان وجود ندارد، باید همت و اراده‌مان را بیش از گذشته به کار ببندیم.
 
کرمی تصریح کرد: با شرایط خاص جغرافیایی سیستان و بلوچستان لازم است موضوع جذب و پذیرش نیروی انسانی در این استان با اولویت بومی پذیری و باهدف ماندگاری نیروها اتفاق بیفتد.
 
کرمی گفت: آموزش‌وپرورش دستگاهی است که بافکر و ذهن فرزندان جامعه سروکار دارد، از همین روی مسئولیت سنگینی بر عهده معلمان و متولیان امر تعلیم‌وتربیت وجود داشته و خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های جامعه توجه و پرداختن به آموزش‌وپرورش و ارتقای شاخص‌های موجود در آن در همه ابعاد است.
 
استاندار اظهار کرد: همه علوم ابزاری است برای تقویت نگاه توحیدی و رسیدن به مقصود و معبود و مادامی که این نگاه در جامعه نهادینه شود، تربیت انسان‌هایی متخلق به اخلاق الهی، بصیر، آگاه، خودشناس و خداشناس رقم می‌خورد.
 
مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: دستگاه تعلیم‌وتربیت با تمام توان و تلاش به دنبال انجام کار در مسیر اصلی باهدف ایجاد تغییر نسبت به گذشته و بدون پرداختن به حواشی خواهد بود و این مهم بی‌وقفه استمرار دارد.

حسن بروشکی افزود: ازآنجایی‌که جامعه هدف و مخاطب نظام آموزشی آحاد جامعه و همه ایرانیان و خانواده‌ها هستند به‌نوعی آموزش‌وپرورش در یکایک خانه‌ها ورود پیدا کرده و این نشان از ضرورت مشارکت، همراهی و تعامل اولیا با مدارس و برنامه‌های جاری آن دارد.

وی ادامه داد: اعتقاد داریم دستگاه تعلیم‌وتربیت در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف باید با برنامه و حول محور برنامه‌ریزی حرکت کند؛ لذا ضرورت وجود برنامه‌ای منسجم، مدون و تعریف شده احساس می‌شود و بر آن شدیم تا برنامه پنج‌ساله توسعه آموزش‌وپرورش را با رویکرد ایجاد تحول و افقی رو به پیشرفت تدوین و پیشنهاد کنیم.

انتهای خبر/ س https://asrehamoon.ir/vdcenn8zfjh8pxi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما