تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۳۶
به‌منظور ارائه خدمات بهتر در حوزه بهداشت و درمان صورت گرفت؛

افزایش تعداد متخصصین در ۲ دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر

به‌منظور ارائه خدمات بهتر در حوزه بهداشت و درمان تعداد پزشکان متخصص در حوزه تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی ایرانشهر و زاهدان افزایش‌یافته است.
افزایش تعداد متخصصین در ۲ دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، شاید یکی از چالش‌های مهم حوزه سلامت کشور معضل کمبود پزشک متخصص در برخی از نقاط کشور است.
 
با وجود تأکید بر عدالت در دسترسی مردم به خدمات درمانی تخصصی، سرانه پایین پزشک در ایران، به‌ویژه کمبود پزشکان متخصص، ناشی از سیاست‌های نادرست آموزش پزشکی وزارت بهداشت در سال‌های گذشته، موجب دسترسی نامتوازن مردم به این خدمات شده است.
 
برای کاهش معضلات ناشی از عدم توازن پزشک در مناطق محروم، قوانین، طرح‌ها و اقداماتی مانند توزیع پزشکان متخصص در این مناطق یا ارائه تسهیلات ویژه به آنها، از جمله لحاظ‌کردن امتیازات بیشتر برای متخصصانی که به شهرهای کوچک‌تر می‌روند، تدوین، ارائه و انجام شده است.
 
سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های است که در بیشتر مناطق آن مردم از نبود پزشک متخصص رنج می‌برند و برای درمان مجبور هستند به مرکز استان و یا سایر استان‌های دیگر مراجعه کنند؛ اما باهمت دولت سیزدهم و افزایش سرانه پزشک متخصص در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر مشکل نبود متخصص تا حدودی مرتفع شده است.
 
افزوده‌شدن ۴۲ متخصص در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
محمدکاظم مؤمنی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفتگو با خبرنگار ما از افزوده‌شدن ۴۲ متخصص در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد و بیان کرد: تعداد متخصصین شاغل در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به ۳۲۵ پزشک افزایش‌یافته است.
 
وی تصریح کرد: این متخصصین در رشته‌های پاتولوژی، ارتوپدی، پوست، داخلی، بیماری‌های عفونی گرمسیری، قلب و عروق، بیهوشی، پزشکی هسته‌ای، جراحی عمومی، جراحی مغز و اعصاب، اورولوژی، چشم، رادیو آنکولوژی، رادیولوژی، روانپزشک، زنان و زایمان، طب فیزیک و توان‌بخشی، کوکان، گوش و حلق بینی هستند.

مؤمنی اظهار کرد: دسترسی هم استانی‌ها به خدمات درمانی، مستلزم تأمین تجهیزات و جذب نیروی متخصص است که بحمدالله با توزیع این پزشکان متخصص، بخش زیادی از کمبودها در برخی از بیمارستان‌ها رفع می‌شود.

 افزوده شدن ۵۰ متخصص جدید به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر 
باتوجه‌به اینکه کمبود پزشک متخصص علاوه بر حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر هم وجود دارد برای ارتقا خدمات تخصصی درمانی در این دانشگاه ۵۰ متخصص جدید به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر افزوده خواهند شد.
 
بویا رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: پس از پیگیری‌های صورت‌گرفته و مساعدت معاونت درمان وزارت بهداشت، خوشبختانه در توزیع پزشکان متخصص سال جاری ۵۰ متخصص جدید جهت خدمت در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر جذب و به‌زودی به ارائه خدمت خواهند پرداخت.
 
وی افزود: این متخصصان در حوزه‌های مختلف از جمله آسیب‌شناسی، ارتوپدی، زنان و زایمان، رادیولوژی، جراحی عمومی، جراحی مغز و اعصاب، روانپزشکی، نورولوژی، داخلی، عفونی، قلب و عروق، چشم، طب فیزیکی و توان‌بخشی، طب اورژانس، گوش، حلق و بینی و کودکان مشغول به کار خواهند شد.
 
بویا تصریح کرد: با افزایش ۵۰ نفر متخصص جدید خدمات تخصصی و درمانی در دسترس شهروندان تمام نقاط حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار خواهد گرفت.
 
به گواه متولیان امر با شروع دولت سیزدهم تمامی شاخص‌های بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش علی‌رغم تمامی فشارهای اقتصادی در کشور پیشرفت‌های خوبی حاصل شد و در سیستان و بلوچستان شاخص‌ها نسبت به دو سال گذشته رشد چشمگیری داشته و متوقف نشده است.
 
انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcfttdycw6dvma.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما