تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۴
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان:

بسیج باید در جنگ ترکیبی دشمن نقش یگان ویژه را ایفا کند

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در جبهه جنگ ترکیبی و فرهنگی بسیج باید هر کجا احساس نیاز کرد مثل یک یگان ویژه آماده عملیات باشد و اقدام فوری انجام دهد.
بسیج باید در جنگ ترکیبی دشمن نقش یگان ویژه را ایفا کند
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»، آیت‌الله مصطفی محامی در نشست اعضای ستاد هفته بسیج استان ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج و گرامیداشت نام و یاد شهدا و امام خمینی(ره) عنوان کرد: علیرغم تهاجم همه جانبه دشمن به کشور ایران به لطف ایثار و از خودگذشتگی شهدا توانسته‌ایم در جهات مختلفی رشد و پیشرفت داشته باشیم.

امام جمعه زاهدان افزود: موضوع این روزهای جهان اسلام جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در فلسطین است و کاری که محور مقاومت بر علیه رژیم غاصب اسرائیل انجام داد در باورهای دوست و دشمن نمی‌گنجید.

آیت‌الله محامی بیان داشت: هیچ‌کس گمان نمی‌کرد مقاومت فلسطین به میزانی رشد کرده باشد که بتواند چنین ضربه‌ای بر پیکر اسرائیل وارد کند و بر اساس گزارش مسئولان کشور کار محور مقاومت شگفت انگیز و شعف آور است زیرا علیرغم حضور سازمان‌های جاسوسی و امنیتی متعدد داخلی و خارجی در اسرائیل؛ محور مقاومت فلسطین توانست هزار نفر را گزینش و یکسال آموزش دهد و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی دشمن نتوانستند از این حرکت خبردار شوند و این عملیات هیمنه نظامی و اطلاعاتی اسرائیل را از بین برد آن هم به گونه‌ای که به تعبیر مقام معظم رهبری قابل ترمیم نیست.

وی ادامه داد: رژیم غاصب صهیونیستی علیرغم همه جنایات خود تاکنون نتوانسته به اهدافی چون شکست جبهه مقاومت در جنگ زمینی، دستگیری سران حماس و آزادسازی اسرای خود دست یابد.

امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه جمع زیادی از این اسرا مسئولین رده بالا و نظامیان اسرائیلی هستند تصریح کرد: ایران تا جایی که توانسته تلاش خود را برای حمایت جبهه مقاومت انجام داده و بر اساس سیاست عزت، حکمت و مصلحت پیش رفته و نباید این انتظار وجود داشته باشد که ایران وارد جنگ مستقیم شود زیرا آمریکا و اسرائیل همین را می‌خواهند و ما نباید به دام دشمن بیفتیم و در زمین دشمن بازی کنیم.

آیت‌الله محامی بیان کرد: ایران در حد امکان اقدامات خود را انجام داده چه در جبهه سیاسی که دستگاه‌های دیپلماسی کشور و شخص رئیس جمهور داشته و چه موضع قاطعی که مقام معظم رهبری مطرح کردند و چه پشتیبانی‌های میدانی از جمله ارائه تجربه و امکانات به جبهه مقاومت و البته سران مقاومت فلسیطن هم به این جهت اذعان و قدردان پشتیبانی‌های ایران بوده‌اند و جبهه مقاومت از جمله حزب الله لبنان، سوریه و یمن نیز پشتیبانی‌های خود را داشته‌اند.

امام جمعه زاهدان در بخش دوم بیانات خود به قرائت و تفسیر آیه ۲۴ و ۲۵ سوره مبارکه ابراهیم پرداخت و تصریح کرد: «شَجَرَةٖ طَیِّبَةٍ أَصلُهَا ثَابِت وَفَرعُهَا فِی ٱلسَّمَآءِ، تُؤتِیٓ أُکُلَهَا کُلَّ حِینِۭ بِإِذنِ رَبِهَا» درخت تنومندی که در زمین ریشه کرده و شاخه در آسمان دارد و همواره به اذن پروردگار میوه و ثمرات خود را ارائه می‌کند.

امام جمعه زاهدان افزود: انقلاب اسلامی یک شجره طیبه است و بسیج مردمی ریشه‌های این درخت تنومند است که در دل و جان مردم ما نفوذ کرده و در لایه‌های مختلف ریشه دوانده است و بسیج یکی از مظاهر و تحلی‌گاه‌های مردمی بودن نظام و انقلاب ماست.

وی گفت: هر چه ریشه درخت بیشتر و فعال‌تر عمل کند طبیعتا درخت تنومندتر، با نشاط‌تر و شاداب‌تر خواهد شد و توان میوه‌دهی بیشتری خواهد داشت و بسیج که در دل لایه‌های مختلف مردم نفوذ کرده هر مقدار نفوذ و توان کار و عملیاتش بیشتر باشد درخت انقلاب را پشتیبانی بیشتری می‌کند و طبعا توان ثمردهی نظام اسلامی را بیشتر می‌کند.

امام جمعه زاهدان اذعان داشت: بسیج؛ از مردم، در میان مردم و برای مردم است و باید برای گسترش ریشه‌های بسیج و تقویت توان و مهارت بسیجیان برنامه‌ریزی و تلاش شود.

وی افزود: ریشه برای حفظ درخت و جلوگیری از خشک شدن است و باید ببینیم ماندگاری درخت انقلاب چه اقتضائاتی دارد.

آیت‌الله محامی گفت: انقلاب ما از زمانی که یک نهال نو پا بود همواره مورد تهاجم دشمن قرار داشت و علیرغم خواست دشمن به لطف الهی انقلاب اسلامی پیروز، ماندگار و رشد و پیشرفت داشت.

امام جمعه زاهدان عنوان کرد: خوشبختانه جامعه ما متنعم از رهبری حکیم و فرزانه است و مقام معظم رهبری انقلاب را راهبری و هدایت کرده و فرمودند دشمن جنگ ترکیبی راه اندازی کرده که بسیج باید در عرصه پاسداری از انقلاب اسلامی تلاش و ابعاد مختلف این جنگ را شناسایی کند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: همانند دوران دفاع مقدس در جبهه جنگ ترکیبی و فرهنگی هم بسیج باید هر کجا احساس نیاز کرد مثل یک یگان ویژه آماده عملیات باشد و اقدام فوری انجام دهد.

وی ادامه داد: بسیج باید ببیند دشمن کجا را نشانه گرفته و مثل سد محکمی در مقابل او ایستادگی و حتی به او حمله کرده و ضربه بزند.

امام جمعه زاهدان اضافه کرد:دشمن رابطه بین امام و امت را نشانه گرفته و با شبکه‌های تبلیغاتی و بوق‌های استکباری خود سعی دارد پیوند بین مردم و امام را سست کند هر چند تاکنون شکست خورده و به لطف خداوند این پیوند ناگسستنی باقی مانده اما باید ابتدا در میان خود بسیجیان و سپس در میان سایر مردم به جهاد تبیین بپردازیم.

وی اظهار داشت: دشمن مبانی فکری و دینی ما را نشانه گرفته و شبهات زیادی را مطرح می‌کند زیرا این مبانی عقیدتی است که نیروهای ما را پای کار می‌آورد و اگر این مبانی آسیب ببیند دیگر نیروی ما پا به کار نیست و در این عرصه بسیج باید ورود جدی داشته باشد.

آیت‌الله محامی بیان داشت: دشمن در تلاش است سطح عقلانیت و دانش جامعه ما رشد نکند تا جوانان ما احساساتی و با اطلاعات کم بار بیایند از این جهت که چنین انسانیت به راحتی فریب خواهد خورد و می‌توان او را به دام انداخت و از او به عنوان یک مزدور استفاده کرد و در اینجا بسیج باید به دنبال رشد عقلانیت و علم در میان خود و اقشار مختلف جامعه باشد.

وی گفت: دشمن به دنبال این است که کارآمدی نظام اسلامی را زیر سوال ببرد و بسیج باید در دو بخش به ایفای نقش بپردازد ابتدا به ارائه طرح و برنامه پرداخته و پیگیری برای اجرا داشته باشد و بخش دیگر تبیین است که اقدامات و دستاوردهای نظام را بیان کند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد:  دشمن به دنبال این است که به وحدت ملی ما خدشه وارد کند و مقام معظم رهبری در دیدار مردم استان نیز بیان فرمودند: «دشمن اتاق فکر تشکیل داده و برنامه ریزی کرده تا از تنوع قومی، تفاوت مذهبی و تفاوت جنسیتی استفاده و در این جهت به ما آسیب وارد کند» و بسیج باید پای کار آمده و اتحاد ملت، اقوام و مذاهب مختلف را تقویت و به همه نشان دهد.

آیت‌الله محامی گفت: مردم ما بصیرت خود را در عمل نشان داده‌اند و حساب خود را از یک جریان خاص جدا کردند چرا که اگر می‌خواستند نگاه جریان خاص را دنبال کنند در حال حاضر وضعیت استان ما این گونه نبود.

امام جمعه زاهدان افزود: مهم این است که ما به عنوان بسیج احساس مسئولیت و پاسدار انقلاب باشیم از این جهت که ریشه مردمی انقلاب هستیم و باید در ابعاد مختلف تغدیه کننده انقلاب باشیم و مانند یک یگان ویژه عملیاتی آماده به کار و آماده سربازی ولایت باشیم و در صحنه‌های مورد نیاز حضور داشته باشیم.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcc4pqsi2bqe18.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما