تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۱۷
نیروهای شرکتی تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از روند پرداخت حقوق خود گلایه‌مند و از مسئولان ذیربط خواستار رفع این مشکل شدند.
مطالبات پرسنل دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به کجا رسید؟
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، تعدادی از نیروهای شرکتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر مدتی است که از عدم پرداخت به‌موقع حقوق خود گلایه‌مند هستند و از مسئولین ذی‌ربط هم درخواست رفع این معضل را داشتند؛ اما تاکنون به نتیجه مطلوبی نرسیدند.

یک هزار و ۷۰۰ نفر از پرسنل شرکتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، سه ماه حقوق دریافت نکرده‌اند.

جمعی از کارکنان علوم پزشکی ایرانشهر در تماس با خبرنگار ما، از شرایط دشوار زندگی خود در نتیجه عدم دریافت سه ماه حقوق که هنوز هم پرداخت نشده است صحبت کردند و خواستار پیگیری این مشکل از سوی مسئولان ذیربط شدند.

در واقع نیروهای شرکتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از مرداد ماه امسال تاکنون حقوق و معوقات خود را دریافت نکرده و در وضعیت بد معیشتی به سر می‌برند.

در این راستا یکی از کارکنان شرکتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار پهره بیان کرد: از سال ۱۴۰۱ به جز حقوق هیچ معوقاتی پرداخت نشده امسال نیز هر سه ماه یک بار حقوق نصف ماه را واریز می‌کنند و قسمتی از حقوق کسر می‌شود.

وی افزود: در راستای عدم پرداخت حقوق اگر اعتراض و گلایه کنیم تهدید به اخراج و یا تبعید به شهرهای خارج از استان می‌شویم آیا حق ما نیروهای شرکتی با این همه زحمت این است.

این مسئول ادامه داد: کارکنان شرکتی دانشگاه علوم پزشکی حق گلایه ندارند و مجبور هستند دز این زمینه خودخوری کنند و حتی دیگر پاسخ گوی مشکلات معیشتی خانواده‌های خود نیستند.

در عین حال برخی منابع کارگری در این دانشگاه اعلام کردند که مطالبات کارکنان شرکتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر فقط شامل مابه التفاوت حقوق باقیمانده فروردین و تیر ماه کارکنان نبوده بلکه مطالبات دیگری همانند سه ماه حقوق معوقه، ۱۲ ماه‌کارانه وسه ماه اضافه‌کاری است. کارکنان طرح ۸۹ روزه ۶ ماه حقوق عقب مانده و پزشکان نیز یک سال‌کارانه عقب مانده و سه ماه اضافه کار طلبکارند. همچنین پرداخت ۲۱ ماه‌کارانه روستایی بهورزان به تاخیر افتاده که هنوز اعمال نشده است.

نیروهای شرکتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر باید حقوق از خزانه دولت بگیرند

همچنین چندی قبل صالح‌الدین بویا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار پهره بیان کرد: در راستای وصول مطالبات دانشگاه به مبلغ هشتاد میلیارد تومان دو جلسه با بیمه سلامت برگزار و قول پرداخت دادند؛ اما تا کنون ریالی پرداخت نشده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از پنج جلسه در سطح وزارت‌خانه برای تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و مطالبات آن‌ها در ماه‌های اخیر برگزار شد، تصریح کرد: تنها راه برون‌رفت از این بحران تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و پرداخت حقوق از خزانه دولت است.

نیروهای شرکتی از متولی اصلی پرداخت حقوق پیگیری کنند

در این راستا روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار پهره بیان کرد: حقوق و مزایای نیروهای شرکتی که حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر هستند کاملا از درآمدهای اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان پرداخت می‌شود و هیچ گونه حمایتی در پرداخت حقوق آن‌ها از سمت وزارت بهداشت و سایر ارگان‌های دولتی نمی‌شود.

این مسئول ادامه داد: منابع درآمدی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر کاملا محدود و صرفا از دو بیمارستان تامین می‌شود.

وی اضافه کرد: فرسودگی بیمارستان‌ها، کسورات بیمه‌ای و گاها کفاف امورات خود بیمارستان‌ها را نمی‌دهد.

روابط عمومی دانشگاه علومپزشکی ایرانشهر عنوان کرد: اما با تمام این اوصاف سیاست بر آن بوده تا هیچگونه تاخیری در پرداخت حقوق همکاران و معیشت آنها اتفاق نیفتد.

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر کلیه مطالبات نیروها از مابه التفاوت افزایش حقوق، حقوق عقب افتاده سال قبل و بسیاری از آنها پرداخت شده و پرداخت حقوق کارکنان نیروهای شرکتی برعهده شرکت بوده و لازم است همکاران از متولی اصلی پرداخت حقوق و مزایا پیگیری مطالبات را داشته باشند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: امیدواریم مصوبه ساماندهی و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به سرانجام برسد تا برای همیشه مشکل همکاران این دانشگاه حل شود.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcdjk0fsyt09s6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما